Film o mrówkach mojego autorstwa

Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Film o mrówkach mojego autorstwa

Post autor: Przemek Zięba »

Jak kogos interesuje to zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku o mrówkach autorstwa mojego i mojego syna Kuby :-)
https://www.youtube.com/watch?v=A9xyThDVgu0
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Film o mrówkach mojego autorstwa

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Fajny filmik.
Gdyby dodać do niego narrację K. Czubówny to byłoby jeszcze lepiej :D
Tak na serio to narracja jest potrzebna koniecznie, ona doda wiatru całości. Trudne!, wiem!, ale czemu nie spróbować ?!
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Film o mrówkach mojego autorstwa

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dobre, stabilne ujęcia i dobre powiększenia.

Przygotowanie narracji do filmu jest pracoczasochłonne. Najpierw trzeba napisać tekst, potem sprawdzić go i wygładzić. Najlepiej tekst pisać pod film już zmontowany, ale w przyopadku twórcy ma on mozliwość zmontowania filmu pod z góry zamierzony efekt. W ten sposob dochodzimy od potrzeby napisania scenariusza - akcja, wątki, opis sytuacji, tekst. I dopiero kiedy osiągniemy spójność - od pomysłu, przez montaż do tekstu - pozostanie tylko techniczna sprawa - nagrać narrację no a potem ją jeszcze wkleić w odpowiednim momencie, np na klatce jest mrówka niosąca zdobycz ktora jej wypadła, więc narrator może powiedzieć, że "niestety, tym razem zdobycz uciekła" dopiero po tej ucieczce na filmie, a to wymaga operowania ścieżką dźwięku pod obrazem. Wielokrotne ustawianie i przesłuchiwanie jest również czasochłonne. Podałem ten dłuższy wariant produkcji, warto, ale trzeba być zmotywowanym do takiego działania.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Film o mrówkach mojego autorstwa

Post autor: Jacek Kurzawa »

Pierwsza scena nasuwa mi kilka refleksji. Użycie tak szerokiej ogniskowej i połączenie ruchu przesuwanego z obrotowym powoduje lekki zawrót głowy. Wszystko się przesuwa na tle wszystkiego. Przemyślałbym to pod kątem przeniesienia nastroju tej łajki na płaski obraz. Inaczej odbiera się obrót a inaczej przesuw (slider). W środku kadru wszystko tam pływa, algorytmy zniekształacjące przestrzeń pracują tak mocno, że mam wrażenie, że tam wszystko jest już przetworzone a obraz jakosciowo zbliża się to animacji 3D wygenerowanej w jakimś dobrym programie. To GoPro, szóstka?
I teraz druga scena - Lab. I potem już tylko Lab. Tam przydałoby się więcej światła.
Tu jest lepsze światło i mrówka fajnie zagrała https://youtu.be/A9xyThDVgu0 wpasowała się w głębię ostrości, fajne.
I na koniec - przydałaby się jakas akcja, pomysl. Jak rozumiem jest to studium-preludium, taka etiudka. I dlatego są te uwagi, bo przecież o to chodzi, aby się nimi wymieniać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmowanie”