Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest wtorek, 20 sierpnia 2019, 07:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Zwójki z Rumunii
PostNapisane: sobota, 29 sierpnia 2015, 08:31 

UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Na początek gatunki wykazane z Polski, ale tych obserwacji jest nie za wiele. O ile dobrze oznaczyłem są to Xerocnephasia rigana i Cydia succedana. Ten drugi gatunek na pewno będzie jeszcze gotowany, jak i parę innych tu nie prezentowanych.

Załączniki:
Komentarz: Xerocnephasia rigana
IMG_4235aa.jpg
IMG_4235aa.jpg [ 89.23 KiB | Przeglądane 1599 razy ]
Komentarz: cf. Cydia succedana,
IMG_4260a.jpg
IMG_4260a.jpg [ 87.74 KiB | Przeglądane 1599 razy ]
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: Re: Zwójki z Rumunii
PostNapisane: niedziela, 6 grudnia 2015, 01:08 

UTM: CB 72
Specjalność: Microlepidoptera
X. rigana złowiłem w ( Novalii, Chorwacja) ,a C.succedana z (Częstochowy i Simeonovec, Bułgaria). Parę lat temu bawiłem w Rumuńskich Karpatach,( Bucegi,Breaza). Przywiozłem 34 gatunki w 215 szt. Tortricidae , może jest to niezbyt pokażna ilość, ale łowiłem prawie tylko wieczorami w tzn. '' złotej godzinie''. Moje gatunki to: A.achatana, D.alpinana, A.apisella, A.balatonana, P.caecimaculana, G.compositella, P.conwagana, D.deratana, A.ferrugana, F.fraternana, A.hamana, P.heparana, E.hepaticanum, C.heydeniana, L.huebneriana, C.inteksta, G.janthiniana, S.laricana, E.marginana, R.naerana, F.nerminae, E.obscuranum, S.ocellana, S.rivulana, C.rupicola, C.ruriana, O.schumacheriana, E.scutulanum, A.selenana, E.sticticanum, C.striana, A.tesserana, N.trimaculana, A.willana.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]