Chmara czarnych milimetrowych skaczących robaczków - prośba o identyfikację

Wciornastki, synonim przylżeńce
zwierz
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 4 sierpnia 2013, 13:04

Chmara czarnych milimetrowych skaczących robaczków - prośba o identyfikację

Post autor: zwierz »

Witam wszystkich serdecznie.

Mam pewien problem. Dziś po przebudzeniu po wejściu do kuchni na ścianie przy drzwiach na ogród zauważyłem chmarę maleńkich czarnych robaczków o długości ok 1 mm i szerokości dziesiętnej milimetra. Początkowo nawet nie zdawałem sobie sprawy, że to robaczki za sprawą ich wielkości - wyglądają dosłownie jak jakieś czarne pyłki. Jak się im dobrze przyjrzałem, to lubią dość charakterystycznie wyginać sie w pół i skakać. Po chwili obserwacji miałem ich trochę na sobie. Zrobiłem zdjęcia najmocniejszym trybie makro jaki moj aparat posiada.


Dziękuje z góry za pomoc!!!
Załączniki
P8040105.JPG
P8040105.JPG (115.7 KiB) Przejrzano 1237 razy
P8040108.JPG
P8040108.JPG (105.97 KiB) Przejrzano 1237 razy
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7253
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Chmara czarnych milimetrowych skaczących robaczków - prośba o identyfikację

Post autor: Rafał Celadyn »

...wyglądaja na Thysanoptera,tego się nie oznacza ze zdjęć ,a nawet jak ma się okaz ,to brakuje speców,nie przejmuj się one preferują kwiatki, a nie ludzi... ;-)
zwierz
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 4 sierpnia 2013, 13:04

Re: Chmara czarnych milimetrowych skaczących robaczków - prośba o identyfikację

Post autor: zwierz »

Dziękuję za słowa otuchy - przekaże to swojej kobiecie, bo to ona wszczęła alarm i panikę. Ona widzi w tym pluskwy. Wygląda na to, że te robaczki weszły kratka wentylacyjną z dworu bo tam ich najwięcej. Drugie podejrzenie to kratka piwa, która wczoraj została opróżniona, a butelki nie przepłukane wodą. Ps. to nasze pierwsze lato w nowym domu, a poprzedni właściciele zostawili nam bujny ogródek z róznymi kwiatkami i roślinkami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „THYSANOPTERA”