usuwanie wątków

Książka skarg i zażaleń.
Miejsce do zgłaszania nieprawidłowości, problemy znalezione przez użytkowników.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

usuwanie wątków

Post autor: Jacek Kalisiak »

Przed chwilą usunięto wątek z ogłoszeniem chęci zakupu owadów. Moim zdaniem bez powodu. Jeżeli osoba usuwająca ten wątek mogłaby to uzasadnić, to poproszę!
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: usuwanie wątków

Post autor: Aneta »

Ja usunęłam ten wątek. Uważam, że handel tego typu nie powinien mieć miejsca na forum (zwłaszcza, że kupujący życzył sobie m.in. "larwy Carabidae, ale tylko duże").
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Nie czytałem tego wątku, więc nie sposób się do niego odnieść, ale co w tym dziwnego, że ktoś chce kupić larwy Carabidae? Przecież nie wszystkie są chronione.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: usuwanie wątków

Post autor: Jacek Kalisiak »

To proponuję rozważyć konsekwencje usunięcia tego wątku. Usuniesz Aneto wszystkie ogłoszenia o chęci zakupu lub sprzedaży owadów? Te o wymianie też? Jaki punkt regulaminu został złamany?
Jak zawsze namawiam do nie wcielania się w rolę policjanta, prokuratora i sędziego jednocześnie.
Awatar użytkownika
Dominika+Jurek Radwańscy
Posty: 910
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2005, 18:22
Specjalność: Collembola
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: usuwanie wątków

Post autor: Dominika+Jurek Radwańscy »

Według mnie Aneta miała rację. Należy sprzeciwiać się takim procederom. Praca na zaliczenie na studiach powinna być wykonywana samodzielnie, a nie kupowana.

Jurek

PS

Według mnie łamał punkt 3.1 i 5.1.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: usuwanie wątków

Post autor: Jacek Kalisiak »

Poproszę Anetę o skopiowanie mojej wypowiedzi w tamtym wątku.
Praca na zaliczenie na studiach powinna być wykonywana samodzielnie, a nie kupowana.
Kupowanie owadów jak na razie nie jest przestępstwem ani wykroczeniem. Czym innym ocena moralna jakichś czynów, czym innym odbieranie komuś możliwości działania na podstawie naszych prywatnych opinii.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: usuwanie wątków

Post autor: Jacek Kalisiak »

Według mnie łamał punkt 3.1 i 5.1.
Proszę o konkrety. Jakie prawo zostało złamane?
Czy od dzisiaj zakazane są na forum ogłoszenia o chęci zakupu, sprzedaży, wymiany owadów?
Awatar użytkownika
Dominika+Jurek Radwańscy
Posty: 910
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2005, 18:22
Specjalność: Collembola
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: usuwanie wątków

Post autor: Dominika+Jurek Radwańscy »

Jacek Kalisiak pisze:
Praca na zaliczenie na studiach powinna być wykonywana samodzielnie, a nie kupowana.
Kupowanie owadów jak na razie nie jest przestępstwem ani wykroczeniem. Czym innym ocena moralna jakichś czynów, czym innym odbieranie komuś możliwości działania na podstawie naszych prywatnych opinii.
Tak samo jak kupienie pracy na temat powiedzmy "Zgrupowania chrząszczy w Krakowie". Przestępstwem jest dopiero obronienie jej jako własnej na egzaminie. Skoro uważasz, że dopiero można się sprzeciwiać jak ktoś Ci powie wprost do czego jest to potrzebne to masz rację. Dziwne tylko, że już nieraz widziałem tą listę i te wytyczne.

Jurek
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: usuwanie wątków

Post autor: Jacek Kalisiak »

Przestępstwem jest dopiero obronienie jej jako własnej na egzaminie.
Więc wycofujesz swoje wcześniejsze oceny? Ponownie proszę o skopiowanie mojej odpowiedzi z usuniętego wątku.

Oczywiście wszyscy mamy prawo do własnej oceny czyjejś postawy w kategoriach moralnych. Ale zabranianie komuś możliwości wypowiadania się, czy działania, które nie jest wykroczeniem tyko dlatego, że mamy jakąś moralną ocenę tego działania jest samo w sobie łamaniem praw tamtej osoby.
Zapewne słuszne są domysły, w jakim celu kupowane są te owady. Ale to rola pracowników uczelni, aby zadania wyznaczane studentom były odpowiednio dobrane i jednocześnie była zapewniona możliwość właściwej oceny ich wykonania.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: usuwanie wątków

Post autor: Aneta »

Dominika+Jurek Radwańscy pisze:Tak samo jak kupienie pracy na temat powiedzmy "Zgrupowania chrząszczy w Krakowie". Przestępstwem jest dopiero obronienie jej jako własnej na egzaminie.
Właśnie o to chodzi. Jeśli ktoś ma oddać na zaliczenie pracę własnoręcznie wykonaną (tu zebrane owady), to niech ją sam wykona.

I nie zgadzam się, że odbieram możliwość działania. Konto tego użytkownika nie zostało wykasowane, nic nie przeszkadza, żeby napisał on na priva do kogoś, komu takie kupowanie nie przeszkadza. Jednakże usuwanie takich wątków daje IMO jasno do zrozumienia, że forumowicze jako całość nie zgadzają się z podobnymi działaniami i ich nie popierają.
Awatar użytkownika
Dominika+Jurek Radwańscy
Posty: 910
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2005, 18:22
Specjalność: Collembola
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: usuwanie wątków

Post autor: Dominika+Jurek Radwańscy »

Przyznaję, że powinienem napisać w tamtym wątku w moim pierwszym poście, że według mnie sprawa ma się tak i tak i dlaczego tak sądzę, ponieważ rzeczywiście mogło się wydawać, że jestem przeciwny sprzedaży owadów. Czasami poszlaki są jedynymi dowodami.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: usuwanie wątków

Post autor: Jacek Kalisiak »

Nie było podstaw regulaminowych do usunięcia tego wątku (kropka).
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: usuwanie wątków

Post autor: Tawulec »

Jacku, a czy to było Twoje ogłoszenie? Jeśli nie, to nie ma chyba sensu aż tak żarliwie bronić autora tego tematu. Aneta oszczędziła owemu człowiekowi wiadra pomyj, jakie wylałaby mu wprost na czubek głowy znakomita część chrząszczarzy na forum (i nie tylko chrząszczarze, jak mniemam). Poza tym Aneta w swoich działaniach raczej nie bawi się w policjanta, co można zauważyć śledząc forum i jej działalność na nim... Tyle ode mnie.
Pozdrawiam, życząc mniejszych emocji i zaangażowania w tak błahe sprawy- tyle drzew jest wciąż do otrząśnięcia, tyle odchodów do rozgrzebania (tu zakreślić właściwe) ;)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: usuwanie wątków

Post autor: Aneta »

Tawulec pisze:oszczędziła owemu człowiekowi wiadra pomyj, jakie wylałaby mu wprost na czubek głowy znakomita część chrząszczarzy na forum
To wiadro już się zaczęło wylewać, że zauważę. Gros postów w usuniętym wątku było, delikatnie mówiąc, mocno negatywnych - potrzeba nam tu powtórki z tego?
Witas

Re: usuwanie wątków

Post autor: Witas »

Jacek Kalisiak pisze:Aneta oszczędziła owemu człowiekowi wiadra pomyj, jakie wylałaby mu wprost na czubek głowy znakomita część chrząszczarzy na forum (i nie tylko chrząszczarze, jak mniemam).
Ponieważ człowiek zamieszczający ogłoszenie chęci zakupu jest człowiekiem dorosłym (tak mniemam) powinien ponosić wszelkie konsekwencje swojego zachowania. Nie bawmy się w dobre babcie, gdzie wszystko wolno i żadnych konsekwencji. Róbta co chceta
Jeżeli wykładowca nie zorientuje się, że owady są lewe, to dupa a nie wykładowca. Chyba, że wykładowca ma w d... czy koleś łapał to sam czy kupił
Awatar użytkownika
Tomasz Mokrzycki
Posty: 627
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: usuwanie wątków

Post autor: Tomasz Mokrzycki »

Hej!
Dlatego w tym roku będziemy ze zbiorów szczegółowo odpytywać. Kto kupił zbiór - wpadnie. A konsekwencje.... :evil: :evil: :evil:
pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: usuwanie wątków

Post autor: Jacek Kalisiak »

Szkoda, że Aneta nie wkopiowała mojej wypowiedzi z usuniętego wątku (może została trwale usunięta).
Sprowadzała się ona do tego, o czym pisze Tomek. To wyznaczający zadania dla studentów powinni tak to zrobić, aby był zapewniony poprawny proces wykonania i oceniania wykonania zadania. A apelowanie na forum i usuwanie wątków (nieuzasadnione regulaminem!) to nieudolne próby zastępowania właściwej organizacji procesów nauczania na uczelniach. I nie rozumiem, czemu administratorzy forum się tą sprawą zajmują.

Dodam tylko, że podoba mi się hasło „Róbta co chceta”. Dla mnie ono oznacza „Żyj i daj żyć innym”, „Nie wściubiaj nosa w nie swoje sprawy”, „Moja wolność sięga tak daleko, dopóki nie narusza wolności innych”, "Nie pouczaj innych jak mają żyć, daj przykład swoim życiem".
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Re: usuwanie wątków

Post autor: Robert Rosa »

Nooooo... dawno mnie tu nie było... i jest nju akszyn :mrgreen: ... "duże larwy Carabidae"... i wszystko na ten temat... Widzę, że nowa (dla Polandu normalka) jakość pojawiła się na forum: "nadinterpretacja VIP-ów". Może wszyscy tutejsi moralizatorzy walną się w pierś... i przekazująć sobie znak pokoju zamykamy forum... amen :mrgreen:
Znikam, bo wolę czasem się pośmiać czytając niektóre tematy od święta, niż brać w tym udział... Aneto, wg mnie to była "żenuła" :?
BTW: odsyłam na "ruskomowne" forum... bardziej zagorzali będą mogli do "Sztres-burka" napisać o łamaniu konwencji, citesów, praw zwierząt itp. popisać... używania co nie miara.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: usuwanie wątków

Post autor: Aneta »

Jacek Kalisiak pisze:A apelowanie na forum i usuwanie wątków (nieuzasadnione regulaminem!) to nieudolne próby zastępowania właściwej organizacji procesów nauczania na uczelniach. I nie rozumiem, czemu administratorzy forum się tą sprawą zajmują.
Już pisałam o tym wyżej, ale jeszcze raz: dla mnie istnienie tutaj takich wątków jest jednoznaczne z istnieniem na forum przyzwolenia na podobne praktyki. A nie chce mi sie w to przyzwolenie wierzyć, zwłaszcza mając na uwadze wszystkie negatywne wypowiedzi w usuniętym wątku.

Edit:
Robert, ale widziałeś tamten wątek, czy tylko domyślasz się, co w nim było?
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: usuwanie wątków

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Jacek Kalisiak pisze:A apelowanie na forum i usuwanie wątków (nieuzasadnione regulaminem!) to nieudolne próby zastępowania właściwej organizacji procesów nauczania na uczelniach. I nie rozumiem, czemu administratorzy forum się tą sprawą zajmują.
Po prostu zajęli swoje stanowisko w tej sprawie i jak dla mnie słuszne, nikt tu nikogo nie wyręcza. Jeśli się tym zajmują to uważają że wątek w jakiejś tam części nie pasuję do forum.

A czy nieuzasadnione z regulaminem tu się Jacku mylisz i patrz punkt 9

9. Administrator ma prawo do usuwania, zmiany, przeniesienia lub zamykania dowolnego tematu bez podania przyczyny.

no i bardziej dyskusyjny punkt, bo jak wnioskuję z wypowiedzi "kupowanie prac" nie jest nagannie moralne, punkt

5.4. zawierających treści powszechnie uznawane za naganne moralnie
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: usuwanie wątków

Post autor: Aneta »

Aha - administratorzy, nie administratorzy. Ja usunęłam i tylko ja ponoszę za to odpowiedzialność. Jeżeli Jacek, który jest tu głównym szefem zarządzi, że takie tematy mają tu prawo bytu, i nie da się przekonać w dyskusji, że może niekoniecznie - podporządkuję się i nie będę takowych kasować. Aczkolwiek zdania co do tego, czy powinny tu być podobne wątki, nie zmieniam.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: usuwanie wątków

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ja popieram usuwanie tego typu wątków, zwłaszcza z obszernymi listami gatunków. Jak sądzę istotą naszego forum (którego byłem drugim po Adminie użytkownikiem) nie jest handel owadami, zwłaszcza jeśli ewidentnie służy to "omijaniu" nauki. Mamy tu chyba propagować rozwój zainteresowań entomologicznych, uczyć, zachęcać.
Forum ma skupiać osoby zainteresowane entomologią (a nie zaliczeniem).
To tyle ode mnie. Nie wiem czy jest sens kontynuować wymianę zdań, czy nie lepiej zrobić ankietę i demokratycznie ustalić co jest dla większości lepsze.
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Re: usuwanie wątków

Post autor: Robert Rosa »

Aneta pisze:Ja usunęłam ten wątek. Uważam, że handel tego typu nie powinien mieć miejsca na forum (zwłaszcza, że kupujący życzył sobie m.in. "larwy Carabidae, ale tylko duże").
... nie Aneto, przytoczyłem tylko to, co Ty napisałaś... a że działasz szybko i sprawnie, to pewnie mało kto widział oryginał... żeby nie być gołosłownym rzucę parę przykładów z dzisiejszych (mimo, że część nieaktualna) działów Giełda i Ogłoszenia... autorytety moralne, moderatorów i świętszych od papieża proszę o wyjaśnienia, podjęcie odpowiednich działań regulaminowych, a także o przeproszenie tych "krnąbrnych", którzy postanowili się odważyć na zabranie głosu i sprzeciwić stosowanym metodom na forum... tradycyjnie w swoim stylu namieszałem, ale dawno tego nie robiłem... chyba wybaczycie :wink:
Przepraszam Kolegów i inne osoby (mi nieznane), których ogłoszenia poniżej zamieściłem jako przykłady... na zamierzam Was "wbijać na pal" :mrgreen:
Załączniki
1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (18.27 KiB)
2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (19.03 KiB)
3.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (39.07 KiB)
4.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (15.57 KiB)
5.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (12.96 KiB)
6.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (13.98 KiB)
7.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (19.41 KiB)
8.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (94.25 KiB)
9.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (20.43 KiB)
10.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (16.18 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: usuwanie wątków

Post autor: Aneta »

Robert Rosa pisze:... nie Aneto, przytoczyłem tylko to, co Ty napisałaś... a że działasz szybko i sprawnie, to pewnie mało kto widział oryginał...

A więc jednak nie widziałeś. A w wątku była cała lista owadów na zaliczenie, łącznie z punktacją, jaką się za nie otrzymuje. Nie dość jednoznaczne?
Czy działam szybko - szczerze mówiąc, nawet zastanawiałam się czy tylko nie zamknąć wątku i nie przenieść go do kosza. Ale to zapobiegłoby tylko pyskówce w stylu zeszłorocznego tematu o owadniku, natomiast namiary na kupujacego byłyby nadal widoczne, no i sam wątek wisiałby jeszcze przez jakiś czas.
żeby nie być gołosłownym rzucę parę przykładów z dzisiejszych (mimo, że część nieaktualna) działów Giełda i Ogłoszenia
Jeśli - o tu apel do wszystkich zainteresowanych - uważacie, że jakiś wątek łamie regulamin albo prawo, możecie wysłać któremukolwiek z moderatorów priva, żeby się tym zajął. Z podanych przez Ciebie przykładów kontrowersyjne IMO są jedynie trzy (3, 7, 8 - szkoda w sumie, że nie dałeś do nich linków, bo tak to będę musiała przeglądać w ich poszukiwaniu cały dział 8) *) - nie popadaj w skrajność, że każda próba handlu owadami jest wg mnie naganna.


*chociaż teraz sama nie wiem czy je usuwać, bo znów mnie o jakąś próbę dyktatury moralnej posądzą :lol:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Reklamacje, zgłaszanie problemów”