Polskie Forum Entomologiczne
https://entomo.pl/forum/

ZANIK entomo.pl
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=892&t=37540
Strona 1 z 1

Autor:  admin [ wtorek, 2 stycznia 2018, 17:10 ]
Tytuł:  ZANIK entomo.pl

Dzisiaj się to stało, czego miało nie być i dawno nie było - strona entomo.pl zniknęła. Trwało to dwie godziny, zanim dotarłem do domu i zająłem się problemem. Co się okazało:
pingi, delegacja, widoczność, IP - wszystko dobrze. Zatem co jest źle? Bazy - OK. Napisałem do usługodawcy pytanie, niech sprawdzą. Takiej odpowiedzi się jednak nie spodziewałem....
Obecny usługodawca hostingu - dhosting.pl  wyłączył z automatu  całość, ponieważ "zasoby dyskowe osiągnęły maksimum".  
Nie było to poprzedzone żadnym komunikatem przed, żadnymi informacjami, działaniami z ich strony, ba, nawet gdy już nastąpił zanik strona świeciła komunikatem z dumną reklamą dhosting że nie działają skrypty lub jest przekroczony zasób RAM. Całkowita niezgodność komunikatu z rzeczywistością. Natomiast informacji o prawdziwej przyczynie trudno było szukać w Panelu. Gdybym się nie spytał to pewnie nikt by tego nie zauważył....  
Tak więc w ten sposób dowiedziałem się dzisiaj, jak działa ELASTYCZNY Web hosting na dhosting.pl
Znam wiele hostingów, ale takiego, który potrafi się zapchać i nie wygenerować przy tym żadnego komunikatu o tym, że usługi przestały działać - nie znam.
Nie znam też żadnego, który by nie uprzedził o zbliżającym się zagrożeniu.
Najlepsze jest to, że na serwerze miałem ponad 50% niepotrzebnych plików, które usunąłem (stare kopie bezpieczeństwa) i tak naprawdę entomo.pl stoi teraz na zasobach z ponad 120% zapasem. Mam nadzieję, że tego typu wpadki w przyszłości będą zdarzały się bardzo rzadko.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/