Polskie Forum Entomologiczne
https://entomo.pl/forum/

Awaria FORUM
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=892&t=3528
Strona 1 z 1

Autor:  admin [ poniedziałek, 10 września 2007, 13:36 ]
Tytuł:  Awaria FORUM

Drodzy Forumowicze!

Pod koniec ubiegłego tygodnia nastąpiła awaria Forum. Forum było niedostępne przez kilka dni z powodu, jak się okazało, samoistnej awarii Baz SQL.
Ja o tym fakcie dowiedziałem się dopiero w w niedzielę TELEFONICZNIE od jednego z forumowiczów, dzieki któremu to forum teraz pracuje. Dlaczego? Ponieważ cały czas jestem poza domem i pozwoliłem sobie na niezglądanie na Forum przez kilka dni. Akurat nastąpiła awaria baz !!! (takiej awarii nie było od czasu ostatniego wskrzeszenia Forum czyli od ponad pół roku).

Usuwanie usterki zajęło mi 2 minuty!!!! No ale żeby to zrobić musiałem zostać poinformowany o takiej awarii. Dlatego na przyszłość plan jest taki: drugi admin i łączność telefoniczna ze mną(podaję w tym miejscu numer dla zainteresowanych 501 38-91-38 i proszę dzwońcie do mnie jeśli tylko coś jest nie tak z Forum. Obecnie mam laptopa z bezprzewodowym internetem i jestem w stanie natychmiast zareagować. Jeśli z jakichs powodów przez kilka dni nie będę zaglądał na Forum to tylko jeden szybki telefon wystarczy, bym mogł usunąć usterkę.

Za kłopoty z dostępem do Forum mimo wszystko przepraszam i życzę owocnego korzystania z niego,

z entomologicznymi pozdrowieniami
Jacek K.

Autor:  brakkonta [ poniedziałek, 10 września 2007, 14:11 ]
Tytuł: 

to na pewno był krwawy sabotaż Cioci Ewy :twisted: Złośliwy ten Drobny Ustrój śliną swą jadowitą zharatał kable jakoweś :evil: Ale Jacek Adminus jest kwachooodporny
Dobrze że działa - jakoś tak pusto bez WAS było. :lol:

Autor:  admin [ poniedziałek, 10 września 2007, 15:25 ]
Tytuł: 

Nikt z zewnątrz nie miał na to wpływu. Bazy SQL tak mają w swej konstrukcji, że się czasami "psują" i dlatego mają w panelu do ich obsługi kilka przycisków pod nazwą sprawdź, optymalizuj, napraw itp. I to wystarczyło :-)

Autor:  Konto nieaktywne [ poniedziałek, 10 września 2007, 17:06 ]
Tytuł: 

Nowi użytkownicy pewnie nie mają śmiałości zawracać Ci głowy a starzy się rozleniwili pamiętając czasy, kiedy siedziałeś przy kompie 24/7  :wink:

Autor:  Przemek Zięba [ poniedziałek, 10 września 2007, 18:18 ]
Tytuł: 

Dzieki Bogu ze juz dziala bo mialem dzisiaj ciiezki dzien i jak zobaczylem ze forum znowu nie dziala bylem bliski zalamania nerwowego :mrgreen:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/