[Inkluzja] Dipsocoridae ?

Pluskwiaki różnoskrzydłe
vermiculosis
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 11:45
Lokalizacja: Wrocław

[Inkluzja] Dipsocoridae ?

Post autor: vermiculosis »

Witajcie.

Znalazłem ciekawego pluskwiaczka w naszym rodzimym bursztynie bałtyckim i zastanawiam się czy może to być Dipsocoridae !?
Rozmiar to troszkę mniej niż 2mm. Świetnie zachowany z obu stron ale zdjęcie mam tylko z jednej bo musiałbym specyficznie wyszlifować.

Zdjęcie marnej jakości albowiem musiałem pomniejszyć z 4MB do 400KB, a komputerowcem nie jestem :)

Link do zdjęcia w dobrej rozdzielczości - https://ibb.co/94mVCNY ( jeśli nie wolno linków wklejać, to błagam o wybaczenie i prędko go usunę ).

Pozdrawiam,

Artur
Załączniki
6682 Rare Heteroptera bug.jpg
6682 Rare Heteroptera bug.jpg (357.93 KiB) Przejrzano 1695 razy
vermiculosis
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 11:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Inkluzja] Dipsocoridae ?

Post autor: vermiculosis »

Potwierdzone.

Dipsocoridae - Ceratocombidae.

Pierwszy okaz znaleziony w bursztynie bałtyckim.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: [Inkluzja] Dipsocoridae ?

Post autor: Jacek Kurzawa »

vermiculosis pisze:... zastanawiam się czy może to być Dipsocoridae !?
Gratuluje i jednocześnie jestem pełen podziwu nad Twoją umiejętnością poruszania się w tak szerokiej grupie jakiej są owady.
vermiculosis pisze:Link do zdjęcia w dobrej rozdzielczości - https://ibb.co/94mVCNY    ( jeśli nie wolno linków wklejać, to błagam o wybaczenie i prędko go usunę ).
Idea jest taka, aby zdjecie, którego dotyczy dyskusja pozostało dostepne w przyszłości w dyskusji, na Forum. Zdjęcie zalinkowane to zdjęcie, którego nie ma na Forum i jego losy mogą być rózne - można je podmienic na inne lub usunąć. Dlatego jest taki wymóg, aby zdjecie zamieszczać na Forum.
Gdy mamy je tutaj, to puszczenie linka w celu wskazania materialów pomocniczych np. wieksza rozdzielczość, cytacje, artykuły to nie ma żadnego z tym problemu.
vermiculosis
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 11:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Inkluzja] Dipsocoridae ?

Post autor: vermiculosis »

Dziękuję Jacku za miłe słowa.
Taka jest moja ambicja - znajduję różne robale w bursztynie, więc staram się uczyć wszystkiego. To trudne ale zawsze ekscytujące.

Jeżeli chodzi o wklejanie zdjęć, to doskonale rozumiem. Przez wzgląd na potworną jakość zdjęcia zredukowanego na potrzeby forum, dałem linka do zdjęcia dobrej jakości.
Jako amator "makro-fotograf" po prostu trochę się chwalę ale i dla specjalistów dobra fotka ma znaczenie.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HETEROPTERA”