Donate - dofinansowanie FORUM

admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: admin »

Jeśli chciałbyś dofinansować działalność Forum (rosnące koszty związane z hostingiem i utrzymaniem serwera).

Można skorzystać z przelewu wpłacając DOWOLNĄ KWOTĘ na konto.

[dane usunięte]

Mozna też szybko i wygodnie przekazać darowiznę poprzez system płatnosci PayPal za pomocą specjalnie przygotowanego przycisku PayPal "Przekaż darowiznę" znajdującego się na dole strony głównej entomo.pl (link usunięty)

Z góry dziękuję wszystkim za wsparcie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 listopada 2009, 15:37 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

No nareszcie Drogi Adminie :)
Wreszcie nie będę miał aż takich wyrzutów sumienia, że korzystam pełnymi garściami z twojej tytanicznej pracy i nawet nie mogę się odwdzięczyć choćby w te sposób :)
Jeśli mogę zaproponować dwie rzeczy.

1) Niech ten baner z krótką informacją znajdzie się na głównej stronie entomo i forum/portalu
2) Niektóre fora organizują raz w roku "ściepe" na opłacenie serwera, pojawia się odpowiedni komunikat i pasek postępu w zbieraniu środków. Może zechcesz się podzielić informacją ile to kosztuje Cię powiedzmy rocznie czy kwartalnie abyśmy mogli czuć się zobowiązani do stałego zasilania naszego forum choćby skromnymi środkami na konkretne potrzeby (koszt serwera, prawnicy itp ;)

Pozdrawiam i zaraz dotuję w miarę skromnych możliwości
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa :oops: , ale przejdźmy do rzeczy ;-)
Ok, zrobię link do tego tematu ze strony głównej.

Koszt roczny utrzymania serwera to obecnie około 100 zl/mies.
Właściwie to każda złotówka jest mile widziana. Jak to rozegrać rocznie..? Może przed końcem roku zrobię podsumowanie, myślę o jakiejś liście sponsorów serwisu dostępnej gdzieś. A może macie inne pomysły, może widzieliście to już gdzieś praktykowane w sieci?
Awatar użytkownika
Roman Królik
Posty: 311
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 14:19
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Roman Królik »

Curculio pisze:2) Niektóre fora organizują raz w roku "ściepe" na opłacenie serwera, pojawia się odpowiedni komunikat i pasek postępu w zbieraniu środków.
Fajne to, można by wdrożyć. Jestem ZA.
KlaudiuszK
Posty: 208
Rejestracja: środa, 3 czerwca 2009, 22:20
Lokalizacja: Opole

Post autor: KlaudiuszK »

admin pisze:myślę o jakiejś liście sponsorów serwisu dostępnej gdzieś
oczywiscie nie jest to zły pomysl :) ale jak zawsze wszystko bedzie mialo i cichy sprzeciw i poparcie, lista oczywiscie tylko imienna :) ale to chyba rozumie sie same przez siebie :wink: bo ile kto dał raczej nigdzie nie jest stosowane:) a lista tych co wogole dali jest dobra, powiedzmy wywieszana też własnie raz na rok przy okazji powiedzmy koncowej sciepy.
Bo np chocby takie 25 zl na pol roku to bardzo mało , a z punktu widzenia oplacenia serwera to naprawde mysle cos:) ale wszystko do przemyslenia osobistego :razz:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
uszaty
Posty: 128
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 13:25
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: uszaty »

Jako ,że na Forum Entomologiczym piszę swoje bzdety ,stąd i ja spieszę z pomocą finasową.

Pozdrawiam Łukasz
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

KlaudiuszK pisze:lista oczywiscie tylko imienna :) ale to chyba rozumie sie same przez siebie :wink: bo ile kto dał raczej nigdzie nie jest stosowane:)
Lista darczyńców może być ale nie musi, natomiast z podatku rozliczę się podatkiem od darowizn, żeby w przyszłości i z tego tytulu nie mieć problemów. Więc wszystko jak najbardziej legalnie :-)
Krzysztof Sućko
Posty: 54
Rejestracja: środa, 6 października 2004, 11:31
Lokalizacja: Białowieża
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Sućko »

Zdarza mi się czasami wesprzeć drobną kwotą podobne inwestycje ..

oczekuję wtedy jednego .. sumiennego rozliczania (miesięcznego, kwartalnego, półrocznego, rocznego, w zależności od rodzaju płatności) przychodów i rozchodów .
na liście donatorów wisieć nie muszę
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Moim zdaniem gruba przesada...chyba że chcesz wpłacać duuuże kwoty, rozpatrujmy to w kategoriach koleżeńskiej pomocy i wspólnej sprawy a nie finansowania fundacji. Jestem przeciw i uważam to za zbędne w pełni osobiście ufam Jackowi że pieniądze zostaną wykorzystane dla wspólnego dobra. Może co najwyżej raz w roku jakieś podsumowanie z samej ciekawości bym zobaczył (może przy okazji rozliczania PIT-a z tych darowizn). Co do listy darczyńców również jestem przeciw gdyż automatycznie dzieli to ludzi na "tych co dali" i "tych co nie dali".
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dotacje tego typu można rozpatrywać jedynie w kategoriach pomocy koleżeńskiej, nawet nie chciałbym wisieć na jakichś listach etc. Rozliczenie tez nie jest potrzebne, to wolna wola, tak jak datek do skarbonki na odbudowę jakiegoś zabytku, etc. Zabawa w listy darczyńców etc doprowadzi do sztucznego podziału na tych dobrych i złych co nie dali jak pisze Kolega powyżej. Najgorsza i jedyną rzeczą jaka może wykiełkować jest wykorzystanie przez darczyńce aktu darowizny na zasadzie :,,dałem to wymagam" albo dałem to mogę wygadywać bzdury na forum etc. oczywiście to skrajnie pesymistyczne rokowania oby nie znalazły potwierdzenia. Ja deklaruje zaraz po wypłacie pod koniec miesiąca wspomóc drobną sumką Forum.
Krzysztof Sućko
Posty: 54
Rejestracja: środa, 6 października 2004, 11:31
Lokalizacja: Białowieża
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Sućko »

Nie chodzi o brak zaufania, ani o pełną księgowość ..

takie zwykłe np. zebrano xxx, za utrzymanie serwera zapłacono yyy więc pozostałe środki zostaną przesunięte na pozostały termin. Albo (w takim razie preferowane) że z zebranych środków opłacono ileś tam miesięcy

Za kilka- kilkanaście miesięcy sytuacja się powtórzy, osobiście wolałbym wiedzieć o tym nieco wcześniej, choćby po to aby zawczasu kupić zgrzewkę piw mniej ;)
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Tak to zrozumiałem :-) Myślę, że takie podsumowanie zrobię pod koniec roku kalendarzowego.

Pieniądze w coś wejdą - na pewno w adwokata, potem w powiększanie serwera i in. Ważne, że jest pomoc z Waszej strony i łatwiej mi będzie to wszystko udźwignąć. Bo koszty rosną i zaczynają być wcale nie małym obciążeniem domowego budżetu.

Dziękuje za pierwsze wpłaty i Waszą aprobatę.

Żadnych podziałów nie będzie i postaram się aby tego nie było widać. Donate, jak zawsze, jest całkowicie dobrowolne i nie powinny z tego wynikać żadne przywileje (i na odwrót). Bo wtedy z tą dobrowolnością nie byłoby już tak prosto. Sprawa jak dla mnie delikatna, wolałbym, żebyśmy się za bardzo tym nie przejmowali.... Ot, po prostu - jest wreszcie taka możliwość (bo broniłem się przed tym długo). Postanowiłem jednak informować Was na bieżąco o sprawach pobocznych, związanych z funkcjonowaniem Forum i tak urodziła się Wasza chęć pomocy :-)
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Do tej pory 8 osób przekazalo środki finansowe, na łączną sumę 400 zł. Wszystkim bardzo dziękuję za okazane wsparcie i zrozumienie.
Dla tych osób utworzona jest grupa Sponsorzy.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: admin »

Na początku dziękuję jeszcze raz wszystkim Sponsorom, którzy poprzez swój gest wsparli finansowo Forum Entomologiczne.

W telegraficznym skrócie:

2009 - 630 zł / 11 osób
2010 - 345 / 4 osoby
2011 - 175 / 1 osoba

Na koniec chciałbym szczególnie podziękować Miłoszowi M. za comiesięczny przekaz.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: Miłosz Mazur »

Ku chwale ;)

:mrgreen:
Janek
Posty: 356
Rejestracja: sobota, 5 kwietnia 2008, 23:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała, CA62,

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: Janek »

Albo coś w stylu składki członkowskiej corocznej, może to nie jest oświecająca myśl, ale na przykład, żeby wędkować na wodach PZW trzeba co roku opłacać składki członkowskie (kilka złotych na rok), I może nie tyle, żeby była obowiązkowa ta składka, tylko hmm... taka z dobrego serca. Jeśli nikt w tym nie widzi nic dobrego, to usuńcie ten post.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: Miłosz Mazur »

O tym już kiedyś było i raczej nie jest to najlepszy pomysł. Po pierwsze składka dla kogo, użytkowników forum? Czyli co, nie zapłacą i się im kasuje konta... No i CZEGO miała by to być składka (towarzystwa, fundacji, klubu...no bo nie forum przecież). Poza tym co z całą rzeszą ludzi, którzy wchodzą tutaj tylko na chwilę, zobaczą przy rejestracji, że korzystanie z forum jest płatne i tyle my ich widzieli...

Niech wpłacają nawet symboliczne 1 PLN ci, co chcą i na tym poprzestańmy ;)
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: admin »

Poza tym było tematem innej dyskusji (prawo) to, że wymyślanie kolejnych przepisów i ograniczeń jest złe. O żadnym składkowaniu nie będzie nigdy mowy :D

Dofinansowanie jest całkowicie wolną ideą i zostało wprowadzone z powodu powtarzających się próśb ze strony części forumowiczów, żeby stworzyć taką możliwość.

Dla mnie datki są przede wszystkim formą podziękowania i wsparcia. Takim wsparciem jest również praca moderatorów, którzy po cichu, w sposób niewidoczny systematycznie pracują i utrzymują porządek na naszym Forum. Ale to już temat na oddzielny wątek.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: admin »

Proszę o podawanie nicku z Forum w tytule przekazu, bym mógł ustalić, od kogo jest wpłata. Za dofinansowanie wszystkim dziękuję.
AJW
Posty: 562
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2019, 17:49
UTM: XS46
Specjalność: Diptera
profil zainteresowan: rymy pogodne i niewygodne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Donate Forum

Post autor: AJW »

a może wrzuciłbyś coś takiego (...PayPal) jak na załączonym obrazku :D
Załączniki
Dipter.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (58.79 KiB)
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: REKLAMA na Forum

Post autor: admin »

Dotacja Forum?
Obecnie kanały do dotowania Forum są wyłączone.

Warto byłoby przypomnieć, że lista sponsorów jest.
Awatar użytkownika
kiczy
Posty: 103
Rejestracja: piątek, 10 lutego 2012, 14:53
UTM: XS64
Lokalizacja: Oława

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: kiczy »

Janek napisał-żeby wędkować na wodach PZW trzeba co roku opłacać składki członkowskie (kilka złotych na rok),


250 złotych za rok wędkowania koleś to nie jest jak piszesz kilka złotych.
AJW
Posty: 562
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2019, 17:49
UTM: XS46
Specjalność: Diptera
profil zainteresowan: rymy pogodne i niewygodne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: AJW »

250 zł tu i tam ... i robi się 500 (1 krowa = 1 dziecko :mysl: ) albo 1000 a potem nawet 2x 1000 (13tka dla emeryta), czyli np. moich teściów :D .

W związku z tym zasada działania, jaką proponuje "Janek" z Bielska... może być przedyskutowana IMO w "HydeParku"
I to na razie tyle w "tomacie" jak czasami mówią na Górnym Śląsku :lol: ...
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: Antek Kwiczala † »

kiczy pisze:250 złotych za rok wędkowania koleś to nie jest jak piszesz kilka złotych
Zauważ, że post Janka jest z 2011 roku. Ciekawe ile wtedy wynosiła składka.
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Donate - dofinansowanie FORUM

Post autor: TomekK »

Jak sięgam pamięcią (I w zależności od okregu) coś koło 200zl.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ABC działania Forum”