PW Prywatne wiadomości

Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

PW Prywatne wiadomości

Post autor: Jacek Kurzawa »

Mój post może być początkiem dłuższej dyskusji, sprawa z pozoru błacha. Chodzi o to, czy pisać na PW czy emailem - która metoda jest lepsza.

Często mi się zdarza pisać, że nie chcę otrzymywać PW, bo to mi utrudnia dalszą korespondencję. Nie mam ciągłości korespondencji (chociaż niby jest, ale trzeba się logowac a obsługiwanie skrzynki PW na forum nie jest zbyt wygodne). Do tego dochodzi problem z późniejszym znalezieniem korespondencji, której szukam próżno w mailach a okazuje się być kiedyś prowadzona na PW. PW nie daje możliwości zarządzania treścią, wyszukiwania informacji i wszystkiego tego, co daje korespondencja emailowa z użyciem programu (nie przez www). Tych aspektów jest wiele i wygrywa email z PW. PW ma jednak kilka zalet - szybkość, brak problemów z dostarczeniem (serwery pocztowe potrafią blokować) i w takim zostosowaniu - do szybkiej komunikacji - jest lepsza. Do komunikacji, ale nie do prowadzenia dyskusji. Być może jestem w zdecydowanej mniejszości niemniej jednak chciałbym prosić, abyście pisali do mnie na jk@entomo.pl bo PW mi nie bardzo odpowiada jako środek komunikacji. Z wiadomych względów nie wyłączę PW w swoim profilu, ale chętnie bym to zrobił. Jest za to wiele osób na forum, które powyłączały emaile pozostawiając możliwość pisania PW. Jest to odwrotnie niż to o czym piszę, dlatego zdaję sobie sprawę z tego, że moje spojrzenie na PW wyda się może wielu osobom dziwne i niezrozumiałe. Jednak - wolę email.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: PW Prywatne wiadomości

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jacek, podzielam Twoje zdanie. Ja również wolę korespondencję emailową. Jej plusy - wymieniłeś. Skrzynkę PW mam zwykle zapchaną i żeby odczytać nowe wiadomości, muszę usuwać stare. W rezultacie tracę część korespondencji. W lokalnej na swoim komputerze skrzynce pocztowej mam wiadomości posegregowane osobami i wątkami, szybko mogę znaleźć potrzebne informacje.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: PW Prywatne wiadomości

Post autor: Jacek Kurzawa »

Komunikację PW można wyłaczyć w swoim profilu:

ucp.php?i=173


-------
User Control Panel

Allow users to send you private messages:
Note that administrators and moderators will always be able to send you messages. Yes / No
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Gdy nie możesz się zarejestrować....

Post autor: Piątek Wojciech »

Jacku jak wyczyścić niepotrzebne wiadomości priv ?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gdy nie możesz się zarejestrować - zablokowany adres IP, czarna lista.

Post autor: Jacek Kurzawa »

Trzeba ręcznie w swoim profilu
https://entomo.pl/forum/ucp.php?i=pm&folder=inbox
można je sobie zarchiwizować poprzez funkcję eksportu, można utworzyć dodatkowe foldery i je tam przesunąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC działania Forum”