Załączniki - przykład zdjęcia 2000 piks

Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Załączniki - przykład zdjęcia 2000 piks

Post autor: Jacek Kurzawa »

Plik graficzny o objętości 151 kB w zależności od stopnia kompresji JPG może być obrazem o rozmiarze nawet 2000 pikseli. Umiejętne operowanie stopniem kompresji pozwala na ekonomiczne skompresowanie pliku bez zauważalnej utraty jakości. Poniżej załączam przykład tkiego obrazka (czas pracy 3 minuty) uzyskanego z oryginalnego pliku o objętości 1,7 MB. Po kompresji plik ma 151 kB i rozmiar 2000 x 1124 piks.



Zdjęcie wykonane zostało telefonem komórkowym, a przedstawia przeziernika Synanthedon spheciformis, którego oznaczył Marek Hołowiński (którego oznaczyłem pierwotnie jako S.mesiaeformis :gl: )
Załączniki
2013-151.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (150.67 KiB)
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Załączniki - jak dodawać zdjęcie

Post autor: Marek Hołowiński »

Że też tego nikt nie zauważył. Sam też nie przypominam sobie tego wątku, ale Jacek tyle pisze że nie wszystko ma się ochotę czytać. A więc do rzeczy... Na załączonej fotce jest samica Synanthedon spheciformis a nie S mesiaeformis. Jest to błąd oznaczenia dwóch bardzo różniących się gatunków.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Załączniki - jak dodawać zdjęcie (kompresja JPG)

Post autor: Jacek Kurzawa »

Ano racja. Różnica jest przecież ewidentna. Błąd wynika z mojego nieopatrzenia z tym pospolitym gatunkiem, którego w terenie widziałem może raz (wtedy) podczas gdy S.mesiaeformis spotykałem wiele razy i wiele razy hodowałem. I tak z rozpędu....
Ale to warto byłoby Marku gdzieś jednak przenieść do działu przezierników, bo w wątku metodyczny na temat plików graficznych to nie miejsce na rozkminianie przezierników. Wątek jest dla tych osób, które nie radzą sobie z plikami graficznymi na Forum, szczególnie dla nowych użytkowników, więc rzeczywiście mogłeś tu nigdy nie trafić :-)
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Załączniki - jak dodawać zdjęcie (kompresja JPG)

Post autor: Marek Hołowiński »

Nie ma sensu dzielić wątku i przenosić. Edytowałem Twój post i poprawiłem oznaczenie. Usunąłem też niewłaściwy podpis pod fotką.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Załączniki - jak dodawać zdjęcie (kompresja JPG)

Post autor: Jacek Kurzawa »

Świetnie, dzięki Marku. Tak też myslalem aby zrobić. Przy okazji przejrzę swoje informacje o mesiaeformis a szczeglnei zasoby z Puszczy Białowieskiej, bo byłem świecie przekonany że tam lowilem i widzialem kilkukrotnie S.mesiaeformis.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC działania Forum”