Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest poniedziałek, 6 grudnia 2021, 04:00


Strefa czasowa: UTC + 1
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: REGULAMIN
PostNapisane: niedziela, 6 września 2009, 23:00 
Offline
Administrator

Dołączył(a): środa, 4 lutego 2004, 03:41
Posty: 1548
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Przy rejestracji konieczne jest zaakceptowanie nowego regulaminu, który obowiązuje od 7.09.2009 r:
https://entomo.pl/forum/ucp.php?mode=register

Tekst Regulaminu pochodzi z forum prawników i jego zadaniem jest uporządkowanie odpowiedzialności prawnej Administracji Forum oraz użytkowników (głównie pod kątem ustaw o prawie autorskim oraz o świadczeniu usług drogą elektroniczną).

Pełny TEKST Regulaminu:

Kod:1. Warunkiem korzystania z Forum „Polskie Forum Entomologiczne” jest przeczytanie i zaakceptowanie niniejszego regulaminu. Jeśli się na nie nie zgadzasz, opuść i nie korzystaj z „Forum Entomologiczne”. „Forum Entomologiczne” ma prawo zmienić te warunki, ale musi Cię o tym poinformować.

2. Każdy użytkownik może posiadać na „Forum Entomologiczne” tylko jedno konto.
2.1. W nazwie konta nie mogą znaleźć się sformułowania obraźliwe, bądź wprowadzające w błąd co do tożsamości użytkownika.

3. Użytkownik Forum publikuje posty wyłącznie na własną odpowiedzialność.
3.1. Publikując posty użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa oraz zasad publikacji tekstów w internecie /netykieta/ stanowiących ZAŁĄCZNIK do niniejszego regulaminu http://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=92&t=7563
3.2. Użytkownik zgadza się na publikowanie jego wpisów na Forum i nie może żądać ich usunięcia w przyszłości. W wyjątkowych sytuacjach na prośbę Użytkownika Administrator może usunąć wybrany post lub cały wątek.

4. Administracja Forum (Administrator i Moderatorzy) nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści postów zamieszczonych przez użytkowników.
4.1. Administracja nie ma obowiązku czytać wszystkich wypowiedzi użytkowników i kontrolować ich zgodności z regulaminem.
4.2. Administracja ma obowiązek reagować na zgłoszenia użytkowników forum dotyczące naruszenia regulaminu.
4.3 Administracja ma prawo w każdej chwili usunąć lub edytować posty, przenieść, usunąć lub zablokować każdy wątek.
4.4 Ani Administracja Forum ani phpBB nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować wykradzenie danych.

5. Niedozwolone jest zamieszczanie postów:
5.1. o treści sprzecznej z prawem,
5.2. naruszających dobra osobiste innych osób,
5.3. naruszających prawa autorskie,
5.4. zawierających treści powszechnie uznawane za naganne moralnie,
5.5. zawierających treści niezgodne z zasadami współżycia społecznego,
5.6. zawierających wulgaryzmy,

6. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach reklam bądź listów-łańcuszków.

7. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach odnośników do stron internetowych zawierających treści, o których mowa w pkt. 5 - 6 regulaminu.

8. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach danych osobowych innych użytkowników forum chyba, że osoby te wyraziły wcześniej na to zgodę.

9. Administracja ma prawo do usuwania, zmiany, przeniesienia lub zamykania dowolnego tematu bez podania przyczyny.

10. Administrator bądź działający z jego upoważnienia moderatorzy mogą usuwać bądź modyfikować posty, o których mowa w pkt. 5-8 niniejszego regulaminu.
10.1. W razie usunięcia bądź zmodyfikowania postu administrator bądź moderator może przesłać użytkownikowi wiadomość z podaniem motywów usunięcia bądź zmodyfikowania postu.

11. W razie naruszenia przez użytkownika „Forum Entomologiczne” przepisów niniejszego regulaminu Administrator ma prawo do:
a/ udzielenia ostrzeżenia użytkownikowi
b/ tymczasowego zablokowania możliwości zamieszczania przez użytkownika postów na forum
c/ trwałego zablokowania możliwości zamieszczania przez użytkownika postów na forum
d/ trwałego usunięcia konta użytkownika

12. Regulamin obowiązuje od dnia 6.09.2009 r.
12.1. Wszystkie osoby, które zarejestrowały się na forum przed tym dniem, a nie zgadzają się z treścią regulaminu, powinny usunąć swoje konto w panelu użytkownika lub przesłać wiadomość do administratora w celu usunięcia konta.

13. Wszelkie zmiany regulaminu dla swej skuteczności wymagają ogłoszenia na forum w dziale "[url=http://www.entomo.pl/forum/viewforum.php?f=92]REGULAMIN[/url]"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Góra
 Zobacz profil WWW 
 
 Tytuł: Re: REGULAMIN
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2012, 18:53 
Offline
Administrator

Dołączył(a): środa, 4 lutego 2004, 03:41
Posty: 1548
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
ODPOWIEDZIALNOŚC PRAWNA ADMINISTRACJI FORUM ZA TREŚCI POSTÓW NA FORUM

USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną http://www.uokik.gov.pl/download.php?id=550

Cytuj:
Art. 14.
1. Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając
zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę, nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania
wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych.

2. Usługodawca, który otrzymał urzędowe zawiadomienie o bezprawnym charakterze
przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił
dostęp do tych danych, nie ponosi odpowiedzialności względem tego usługobiorcy
za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych.

3. Usługodawca, który uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze
przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp
do tych danych, nie odpowiada względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą
w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych, jeżeli niezwłocznie
zawiadomił usługobiorcę o zamiarze uniemożliwienia do nich dostępu.

4. Przepisów ust. 1-3 nie stosuje się, jeżeli usługodawca przejął kontrolę nad usługobiorcą
w rozumieniu przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów.


DYSKUSJA
http://www.nowemedia.org.pl/joomla/inde ... re%C5%9Bci

Cytuj:
Usługodawca świadczący usługi drogą elektroniczną polegające na bezpłatnym udostępnianiu możliwości korzystania z internetu i utworzonego przez niego portalu dyskusyjnego nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych, o których mowa w art. 12-14 ustawy z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.Tak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 lipca 2011 r. (sygnatura akt IV CSK 665/10).


http://di.com.pl/news/31770,0,Odpowiedz ... forum.html
Cytuj:
Przede wszystkim ciekawiło nas, czy każdy ma prawo żądać usunięcia negatywnych opinii?

Nie, podstawowy problem polega na tym, że w ogóle nie ma podstaw prawnych do żądania usunięcia negatywnych opinii. Rzecz w tym, że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych - tłumaczy prawnik. Nie oznacza to jednak, że administrator serwisu/forum nie jest odpowiedzialny za posty użytkowników. Jak wyjaśnia Rudak:

Z art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną można pośrednio wywieść obowiązek usuwania treści bezprawnych, których autorami są użytkownicy. Administrator powinien uniemożliwić dostęp do takich treści, jak tylko dowie się o ich bezprawności, czy to po otrzymaniu wiarygodnej informacji lub wezwania, czy to jeśli wiedzę taką poweźmie we własnym zakresie. Trzeba podkreślić, że administrator serwisu internetowego nie ma obowiązku sprawdzania treści "społecznościowych" (art. 15 ustawy).

Kolejne pytania: W jaki sposób administrator ma decydować o tym, czy dana wypowiedź narusza czyjeś dobra osobiste? Kiedy ma obowiązek usunąć wpisy?

Prawnik przyznaje, że ocena, czy rozpowszechnione treści mają bezprawny charakter, nie zawsze jest łatwa. Stosunkowo najprościej jest z wypowiedziami wulgarnymi czy obraźliwymi - można z góry założyć, że takie sformułowania naruszają dobra osobiste wzmiankowanych osób. Jeśli natomiast żądanie usunięcia treści będzie opierać się na polemice z poglądami wyrażonymi na forum lub na zarzucie kłamstwa, administrator będzie musiał usunąć dane, jeśli zgłoszenie okaże się wiarygodne, tj. na podstawie przedstawionych dowodów będzie można uznać, że faktycznie doszło do naruszenia zasad przez użytkownika.

W każdym innym przypadku, moim zdaniem, administrator nie poniesie konsekwencji odmowy usunięcia treści - mówi Olgierd Rudak. W takiej sytuacji poszkodowany może dochodzić swoich praw jedynie na drodze sądowej. Załóżmy więc, że sąd nie podzieli opinii administratora i uzna, że posty/komentarze, których ten nie usunął, rzeczywiście naruszają dobra osobiste powoda. Co może grozić administratorowi, jakie sankcje sąd może na niego nałożyć?

Usługodawca może w takiej sytuacji, moim zdaniem, ponosić - niezależnie od odpowiedzialności sprawcy - odpowiedzialność cywilną: zapłacić zadośćuczynienie bądź zostać zobowiązanym do podjęcia pewnych działań w celu ochrony dóbr osobistych (usunąć wpis, zamieścić przeprosiny), a także zapłacić odszkodowanie, jeśli oczywiście osoba wykaże powstanie szkody - tłumaczy prawnik.


Góra
 Zobacz profil WWW 
 
 Tytuł: Re: REGULAMIN
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2013, 01:18 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
Posty: 8855
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
inne zainteresowania: Muzyka, informatyka, makrofotografia.
Warto znać ten link, by móc zawsze powołać się na przytaczane orzecznictwo. Choć jest to dość zawiłe, to jednak orzecznictwo mówi wyraźnie, że administracja nie odpowiada za wpisy, nie musi ich czytać i nie musi ich usuwać.

W poniższym linku  
http://www.nowemedia.org.pl/joomla/inde ... mprawneorg
jest o finale sprawy, w której chodziło o to, że firma MAP1 żądała usunięcia wpisów o niej. Internauci  dużo pisali na temat działalności tej firmy poddając w wątpliwość wiele aspektów ich działania. Firma widząc, że zostają powoli "demaskowani" (np. za brak ważnej sublicencji) nalegała na administrację forum prawnego o usunięcie tych dyskusji (straszne zło im się przydarzyło..... :laugh:  ). I przegrali.


Cytuj:
Orzeczenie to stanowi też doskonałe rozwinięcie tezy przyjętej przez Sąd Najwyższy, iż “usługodawca świadczący usługi drogą elektroniczną polegające na bezpłatnym udostępnianiu możliwości korzystania z internetu i utworzonego przez niego portalu dyskusyjnego nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych, o których mowa w art. 12-14 ustawy z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną” (Zobacz: Administrator forum nie musi sprawdzać wprowadzanych treści).


Góra
 Zobacz profil WWW 
 
 Tytuł: Re: REGULAMIN
PostNapisane: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 10:38 
Offline
Administrator

Dołączył(a): środa, 4 lutego 2004, 03:41
Posty: 1548
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
NOWY REGULAMIN

Zmiany wniesione z dn. 1.04.2019 r.

Obecny REGULAMIN zawiera w całości poprzedni REGULAMIN oraz ZAŁĄCZNIK do Regulaminu, który do tej pory stanowił odrębną część.

Wprowadzono zapis  sposobu cytacj informacji znajdujących się na Forum.
Cytuj:
2. Wypowiedzi prezentowane na Forum Entomologicznym są własnością intelektualną autorów i objęte są prawem autorskim. Wykorzystywanie całości wypowiedzi lub ich fragmentów możliwe jest tylko i wyłącznie z podaniem źródła do postu w postaci:

The references to the current site for publications could be as: [Autor postu] w: Kurzawa J., Polskie Forum Entomologiczne. viewtopic.php?p=[nr]#p[nr]. Ostatni dostęp: [data].


Góra
 Zobacz profil WWW 
 
 Tytuł: Re: REGULAMIN
PostNapisane: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 10:41 
Offline
Administrator

Dołączył(a): środa, 4 lutego 2004, 03:41
Posty: 1548
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Pełny tekst REGULAMINU dostępny jest dla niezalogowanych na stronie podczas rejestracji  ucp.php?mode=register  

Cytuj:
§ 1. POSTANOWIENIA GŁÓWNE

1. Warunkiem korzystania z „Polskie Forum Entomologiczne” zwanym dalej "Forum Entomologiczne" lub "Forum" jest przeczytanie i zaakceptowanie niniejszego regulaminu. Administracja ma prawo zmienić te warunki, ale musi Cię o tym poinformować.

2. Każdy użytkownik może posiadać na „Polskie Forum Entomologiczne” tylko jedno konto.
2.1. W nazwie konta nie mogą znaleźć się sformułowania obraźliwe, bądź wprowadzające w błąd co do tożsamości użytkownika.

3. Użytkownik Forum publikuje posty wyłącznie na własną odpowiedzialność.
3.1. Publikując posty użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa oraz zasad publikacji tekstów w internecie /netykieta/ stanowiących ZAŁĄCZNIK do niniejszego regulaminu https://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=92&t=7563
3.2. Użytkownik zgadza się na publikowanie jego wpisów na Forum i nie może żądać ich usunięcia w przyszłości. W wyjątkowych sytuacjach na prośbę Użytkownika Administrator może usunąć wybrany post lub cały wątek.

4. Administracja Forum (Administrator i Moderatorzy) nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści postów zamieszczonych przez użytkowników.
4.1. Administracja nie ma obowiązku czytać wszystkich wypowiedzi użytkowników i kontrolować ich zgodności z regulaminem.
4.2. Administracja ma obowiązek reagować na zgłoszenia użytkowników forum dotyczące naruszenia regulaminu.
4.3 Administracja ma prawo w każdej chwili usunąć lub edytować/zmieniać posty, przenieść, usunąć lub zablokować każdy wątek.
4.4 Ani Administracja Forum ani phpBB nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować wykradzenie danych.

5. Niedozwolone jest zamieszczanie postów:
5.1. o treści sprzecznej z prawem,
5.2. naruszających dobra osobiste innych osób,
5.3. naruszających prawa autorskie,
5.4. zawierających treści powszechnie uznawane za naganne moralnie,
5.5. zawierających treści niezgodne z zasadami współżycia społecznego,
5.6. zawierających wulgaryzmy,

6. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach reklam bądź listów-łańcuszków.

7. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach odnośników do stron internetowych zawierających treści, o których mowa w pkt. 5 - 6 regulaminu.

8. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach danych osobowych innych użytkowników forum chyba, że osoby te wyraziły wcześniej na to zgodę.

9. Administracja ma prawo do usuwania, zmiany, przeniesienia lub zamykania dowolnego tematu bez podania przyczyny.

10. Administrator bądź działający z jego upoważnienia moderatorzy mogą usuwać bądź modyfikować posty, o których mowa w pkt. 5-8 niniejszego regulaminu.
10.1. W razie usunięcia bądź zmodyfikowania postu administrator bądź moderator może przesłać użytkownikowi wiadomość z podaniem motywów usunięcia bądź zmodyfikowania postu.

11. W razie naruszenia przez użytkownika „Polskie Forum Entomologiczne” przepisów niniejszego regulaminu Administrator ma prawo do:
a/ udzielenia ostrzeżenia użytkownikowi
b/ tymczasowego zablokowania możliwości zamieszczania przez użytkownika postów na forum
c/ trwałego zablokowania możliwości zamieszczania przez użytkownika postów na forum
d/ trwałego usunięcia konta użytkownika

§ 2. PISANIE

1. Na Forum Entomologicznym główną tematyką jest entomologia oraz problematyka pokrewna z nią związana np chemia, botanika, geografia, grafika, fotografia i in.. Jedynym miejscem, gdzie można wrzucać inne dowolne tematy jest HYDEPARK. Posty wyraźnie zupełnie wykraczające poza ramy, reklamy, spam itp. będą usuwane.

2. Zanim założysz nowy temat zastanów się, czy Twój post nie może zostać dopisany do tematu już istniejącego (możesz przeszukać tematy wg słów kluczowych wykorzystując polecenie Szukaj ). Nie zarejestrowani użytkownicy nie mają możliwości zakładania tematów.

1. Zabronione jest wskazywanie linkami do innych serwisów zdjęć z prośbą o oznaczenie. Jeśli dyskusja (oznaczenie) ma dotyczyć zdjęcia, powinno ono być zamieszczone na Forum. viewtopic.php?f=15&t=9634

2. Staraj się pisać gramatycznie, zdaniami, z zachowaniem reguł języka polskiego. Staraj się formułować myśli zwięźle i przejrzyście oraz unikać błędów ortograficznych (uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych innych użytkowników oraz wszelkie słowne utarczki na ten temat należy załatwiać poza forum - PW, GG, e-mail).

3. Wskazane jest cytowanie fragmentów postu, na który się odpowiada, jeśli nasz list nie znajduje się bezpośrednio pod nim.

4. Nie komentuj, jeśli nie masz niczego ciekawego do napisania. Pamiętaj o tym w tematach do identyfikacji owadów i nie pisz, jeśli niezupełnie nie jesteś pewien/pewna swojego oznaczenia.

5. Zakładanym tematom nadawaj tytuły adekwatne do ich treści. Temat "Ratunku", "Pomocy" czy też "Pilne" nic nikomu nie powie i nie zachęci innych do udzielania odpowiedzi. W danym temacie staraj się poruszać tylko jedno zagadnienie. Ułatwi to odpowiedź i późniejsze jej wyszukanie dla innych. Moderatorzy mają prawo zmieniać / moderować nieadekwatne tematy.

§ 3. KULTURA

1. Należy zdecydowanie unikać osobistych wycieczek, kłótni (te powinno się bezwzględnie przenosić na priv.), niekulturalnego zachowania wobec innych forumowiczów (w tym protekcjonalnego i pełnego wyższości traktowania innych użytkowników).

2. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami.

3. Teksty obraźliwe, obsceniczne, wulgarne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby do innych użytkowników oraz wszelkie materiały, które mogą być sprzeczne z prawem będą z forum usuwane.

4. Na Forum staramy się unikać dyskusji o polityce i religii.

5. Załatwianiu wszelkich spraw prywatnych między Forumowiczami, a nie interesujących reszty użytkowników Forum, służy PW (prywatna wiadomość) opcjonalnie możesz skorzystać też z e-mail bądź komunikatora internetowego (np. GG).

6. Należy unikać spamowania. Do pozatematycznych rozmów służą odpowiednie tematy w dziale *** HYDEPARK *** .

§ 4. ADMINISTRACJA

7. Decyzje administratora i moderatorów są nieodwołalne i nie podlegają dyskusji. Reguła niedziałania prawa wstecz nikogo tu nie uchroni: jeśli łamiesz reguły relacji międzyludzkich, nawet jeśli nie są one spisane (drażnisz umyślnie, prowokujesz lub w inny sposób psujesz atmosferę), przypuszczalnie zostaniesz zbanowany, niezależnie od tego, czy znajdzie się na to stosowny paragraf, czy też zostanie on stworzony na podstawie twojego przypadku. To forum nie jest demokratyczne, dlatego krzyczenie o wolności słowa donikąd nie zaprowadzi.

8. Administratorzy i moderatorzy mają prawo udzielić ostrzeżenia użytkownikowi łamiącemu niniejszy regulamin. W przypadku nagminnego łamania regulaminu administratorzy mają prawo ograniczyć użytkownikowi dostęp do Forum lub usunąć go całkowicie z grona użytkowników.

§ 5. PRAWO

1. Wszystkie prezentowane zdjęcia, rysunki lub inne załączone pliki na Forum Entomologicznym są własnością użytkowników i podlegają prawom autorskim. Jakiekolwiek ich kopiowanie bez zgody autora jest kategorycznie zabronione. Każdy użytkownik forum jest osobiście odpowiedzialny za wszystkie publikowane przez siebie materiały na Forum Entomologicznym, włącznie z odpowiedzialnością za łamanie praw autorskich w przypadku publikowania materiałów takim prawem objętych.

2. Wypowiedzi prezentowane na Polskim Forum Entomologicznym są własnością intelektualną autorów i objęte są prawem autorskim. Wykorzystywanie całości wypowiedzi lub ich fragmentów możliwe jest tylko i wyłącznie z podaniem źródła do postu w postaci:

The references to the current site for publications could be as: [Autor postu] w: Kurzawa J., Polskie Forum Entomologiczne. viewtopic.php?f=[nr]&p=[nr]. Ostatni dostęp: [data].

3. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez Twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hakerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

4. Zapoznaj się: z owadami prawnie chronionymi w Polsce z Czerwonej Księgi z gatunkami CITIES

Miej świadomość pisząc o łowieniu gatunku chronionego, że Forum czytują również ludzie z organizacji odpowiedzialnych za ochronę tych gatunków w Polsce.

5. Ogłoszenia naruszające prawo mogą być usuwane lub moderowane.

(pkt 6 i 7. dopisane dn. 26.2.2012):

6. Jedynymi dozwolonymi formami reagowania na widok postu wskazującego na możliwość złamania prawa jest:

a. Poinformowanie o tym postującego za pomocą PW i/lub emaila. b. Poinformowanie o tym administracji Forum za pomocą funkcji "Zgłoś post" (czerwony wykrzynik na dole, z prawej strony postu)

7. Zabronione jest reagowanie (na widok postu wskazującego na możliwość złamania prawa) za pomocą postów na Forum.

§ 6. TECHNICZNE

6. Użytkownicy mogą składać skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania forum w dziale "Jak działa FORUM".

7. Na większość problemów technicznych odpowiada FAQ 12. Regulamin obowiązuje od dnia 1.04.2019 r.

12.1. Wszystkie osoby, które zarejestrowały się na forum przed ukazaniem siętego REGULAMINU, a nie zgadzają się z jego postanowieniami, powinny usunąć swoje konto poprzez przesłanie wiadomość do administratora w celu usunięcia konta.


Góra
 Zobacz profil WWW 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Protected by Anti-Spam ACPPowered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Na skróty: Motyle i Chrząszcze - Strona Główna | Checklist Coleoptera of Poland 2014 On-Line | Mapa | Linki | Cerambycidae | Buprestidae | Carabidae | Chrząszcze wodne | Chemia owadów | efotogaleria | Tacki entomologiczne - SKLEP |

 

Platformę hostingową zapewnia TITTLE.pl