Przyroda w Szczebrzeszyńskim PK

Dział dla ogłoszeń o poszukiwanej literaturze
Awatar użytkownika
Wiacek
Posty: 329
Rejestracja: niedziela, 7 listopada 2004, 15:56
Specjalność: Odonata
Lokalizacja: Zamość

Przyroda w Szczebrzeszyńskim PK

Post autor: Wiacek »

Poszukuje publikacji o przyrodzie z terenu Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego - granice http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?loca ... ID=3707000
Jeżeli ktoś prowadził jakieś badania inwentaryzacyjne na terenie tego parku i opublikował je, to prosiłbym o podanie publikacji, podesłanie linku lub publikacji - można wysłać też na e-mail Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego (zamtop@wp.pl).
Chcielibyśmy zebrać dane z terenu tego parku, ponieważ w 2018 r. planujemy wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej wraz z warsztatami z udziałem szerokiego grona specjalistów, z zaproszeniem do udziału w pracach (o tym szczegółowo napiszemy w innym poście).
Będziemy wdzięczni za wszelki dane.

Mamy 4 tomy Fragmenta Faunistica, Fauna Roztocza I-IV 35 (1992), 37 (1994), 39 (1996), 41 (1998).
Awatar użytkownika
Wiacek
Posty: 329
Rejestracja: niedziela, 7 listopada 2004, 15:56
Specjalność: Odonata
Lokalizacja: Zamość

Re: Przyroda w Szczebrzeszyńskim PK

Post autor: Wiacek »

W Internecie znalazłem:
1) PAWEŁ BUCZYŃSKI1, MAREK PRZEWOŹNY2, PRZEMYSŁAW ZIĘBA. 2009. Aquatic beetles (Coleoptera: Adephaga, Hydrophiloidea, Staphylinoidea, Byrrhoidea) of the Polish part of the Roztocze Upland. Chrząszcze wodne (Coleoptera: Adephaga, Hydrophiloidea, Staphylinoidea, Byrrhoidea) polskiej części Roztocza. ANNALES UMCS sec. C. vol. LXIV, z.1
2) Edyta Buczyńska. 2008. The caddisflies (Trichoptera) of springs in the Roztocze region (south-eastern Poland). Chruściki (Trichoptera) źródeł Roztocza (południowo-wschodnia Polska). ANNALES UMCS sec. C. vol. LXIII, z.2
3) JOLANTA MARCINIUK*,PAWEŁ MARCINIUK*, BOHUMIL TRAYNIĆEK 2007. Taraxacum species of Central and Western Roztocze, and of adjacent areas. Gatunki rodzaju Taraxacum Roztocza Środkowego i Zachodniego oraz terenów przyległych. ANNALES UMCS sec. C. vol. LXII, z. 1
Robert Rozwałka
Posty: 1783
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2012, 22:10
UTM: FB 17
Specjalność: Araneae_Opiliones

Re: Przyroda w Szczebrzeszyńskim PK

Post autor: Robert Rozwałka »

Informacje na temat pająków:
STARĘGA W. 2000. Spinnen aus Roztocze und anliegenden Gebieten. Fragmenta faunistica, 43: 59-89.
STARĘGA W. 1984. Materiały do znajomości rozmieszczenia pająków (Aranei) w Polsce. Fragmenta faunistica, 28: 79-136.
PRÓSZYŃSKI J., STARĘGA W. 1971. Pająki – Aranei. Katalog Fauny Polski, 33: Warszawa (PWN), 382 pp.
STARĘGA W. 1972. Nowe dla Polski i rzadsze gatunki pająków (Aranei), z opisem Lepthyphantes milleri sp.n. Fragmenta faunistica, 18: 55-98.
STARĘGA W. 1988. Pająki (Aranei) Gór Świętokrzyskich. Fragmenta faunistica, 31: 185-359.

Kosarze

Jędryczkowski W.B. 1996. Kosarze (Opiliones) Roztocza. Fragm. faun., 39: 15-20.
Staręga, W. (1976a) Opiliones Kosarze (Arachnoidea). Fauna Polski 5; 1–197
Rozwałka R. 2017. Kosarze (Opiliones) Polski. Kraków, 322 pp.

Inne:

Jędryczkowski W.B. 1994. Krocionogi (Diplopoda) wybranych Środowisk Roztocza.
Fragm. faun., 37: 109-114.
Jędryczkowski W.B. 1994. Stonogi (Isopoda, Oniscoidea) Roztocza. Fragm. faun., 37: 115-
Jędryczkowski W.B. 1996. Zaleszczotki (Pseudoscorpiones) Roztocza. Fragm. faun., 39:
21-27.

Jestem zainteresowany udziałem w inwentaryzacji, proszę o kontakt na priv
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przyroda w Szczebrzeszyńskim PK

Post autor: Brachytron »

Robert Rozwałka pisze: Rozwałka R. 2017. Kosarze (Opiliones) Polski. Kraków, 322 pp.
Tak na szybko przejrzałem internet w tym RG i nic. Jeśli wydał IOP to też nic. Można coś więcej się dowiedzieć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - POSZUKUJĘ”