Atlas of the Cerambycidae of Europe and the mediterrenean area" by Gianfranco Sama (2023)

Literatura traktująca o chrząszczach (Coleoptera)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Atlas of the Cerambycidae of Europe and the mediterrenean area" by Gianfranco Sama (2023)

Post autor: Jacek Kurzawa »

W kwietniu ukazała się bardzo ciekawa pozycja na temat Cerambycidae. Druga część Atlasu .. autorstwa Gianfranco Sama. Od wydawcy dowiedziałem się bezpośrednio kilka szczegółów. Treść została ukończona za życia autora, zdjęcia zrobił wydawca (A.Iorio), opiekę merytoryczną sprawował Pierpaolo Rapuzzi. Dzięki temu ukazało się to dzieło.

"Atlas of the Cerambycidae of Europe and the mediterrenean area" by Gianfranco Sama (2023)
Northern Africa (from Morocco to Egypt) and Atlantic Isles (Canary Isl., Madeira, Azores and close small isles).

Książka waży 2,4 kg, zawiera 435 stron, wydanych na papierze kredowym w niewielkim nakładzie 500 egz. Pod względem treści jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, znając pierwszy tom z 2002. Ten jest znacznie lepszy.
Autor zawarł w niej bardzo dużo niezwykle cennych informacji morfologicznych, podał stanowiska, jest wiele kluczy, dużo rysunków detali anatomicznych. To nie tylko jest Atlas, to jest także książka naukowa. Gianfranco Sama wzniósł się na wyżyny i napisał wiekopomne działa, moim skromnym zdaniem. Polecam każdemu.

Książkę można nabyć bezpośrednio od Wydawcy http://www.natura-edizioni.it/

Załączam kilka zdjęć, wykonanych na szybko telefonem.
Załączniki
Sama 2023 Atlas 01.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (384.24 KiB)
Sama 2023 Atlas 02.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (451.43 KiB)
Sama 2023 Atlas 03.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (300.37 KiB)
Sama 2023 Atlas 04.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (341.4 KiB)
Sama 2023 Atlas 05.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (293.96 KiB)
Sama 2023 Atlas 06.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (227.47 KiB)
Sama 2023 Atlas 07.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (281.8 KiB)
Sama 2023 Atlas 08.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (314.07 KiB)
Sama 2023 Atlas 09.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (315.81 KiB)
Sama 2023 Atlas 10.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (264.15 KiB)
Sama 2023 Atlas 11.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (329.99 KiB)
Kafelan
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 00:26
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Atlas of the Cerambycidae of Europe and the mediterrenean area" by Gianfranco Sama (2023)

Post autor: Kafelan »

Masz rację Jacek bardzo dobra pozycja. Jest ona nieocenionym źródłem informacji przydatnych w determinacji gatunków, występowania, bionomii. Dzięki Jacek za namiary, bo bez literatury i wszelkich publikacji nie dało by się wydajnie pracować.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Atlas of the Cerambycidae of Europe and the mediterrenean area" by Gianfranco Sama (2023)

Post autor: Jacek Kurzawa »

Kafelan pisze: sobota, 16 grudnia 2023, 17:01 Dzięki Jacek za namiary, bo bez literatury i wszelkich publikacji nie dało by się wydajnie pracować.
Akurat ten egzemplarz dla Ciebie sprowadziłem razem ze swoim :-) P

Podziękować "za namiary" mogą Ci którzy się o tym dowiedzieli z tego postu, gdy książki nie mieli i o niej nie wiedzieli.
Ciekaw jestem ile osób skorzystało z tej informacji i zamówiło tą książkę od Wydawcy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Literatura - chrząszcze”