Filogeneza Coleoptera

Literatura traktująca o chrząszczach (Coleoptera)
Awatar użytkownika
Orish
Posty: 307
Rejestracja: sobota, 31 października 2009, 20:15
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Filogeneza Coleoptera

Post autor: Orish »

Witam!

Poszukuję literatury o filogenezie chrząszczy. Muszę wykonać obszerną prezentację w tym temacie, a czasu za wiele nie ma :o

Udało mi się dotrzeć do chyba idealnej pozycji, a mianowicie: LAWRENCE et all, 2011. PHYLOGENY OF THE COLEOPTERA BASED ON MORPHOLOGICAL CHARACTERS OF ADULTS AND LARVAE.

Jednak nie wiem czy w tej dość zawiłej i trudnej dziedzinie moja znajomość angielskiego wystarczy aby przygotować godzinną prezentację.

Dlatego też zwracam się do Was z prośbą o inne pozycje, najlepiej w Naszym ojczystym języku lub nawet po angielsku, ale w bardziej skróconej formie.

Dokładny temat jest właściwie jeszcze bardziej tajemniczy i brzmi następująco: "Rola chrząszczy w ewolucji biocenoz lądowych." :roll:

Filogeneza na pewno, ale czy wystarczy, tego już nie jestem pewien...

Aha i ze względu na okres Świąt bardzo zależy mi na wersji elektronicznej materiałów bo z wyprawy do biblioteki raczej za wiele nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Filogeneza Coleoptera

Post autor: Miłosz Mazur »

Najnowsza pozycja Lawrenca to zdecydowanie najbardziej aktualna rzecz. Zajrzyj jeszcze do Evolution of Insects, Grimaldiego, piękna pozycja. Może macie ją w bibliotece http://www.amazon.com/Evolution-Insects ... 0521821495
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - chrząszcze”