Literatura dot. saproksylicznych chrząszczy.

Literatura traktująca o chrząszczach (Coleoptera)
Awatar użytkownika
liebes
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 01:23
Gender: women
UTM: FD74
Lokalizacja: Hajnówka

Literatura dot. saproksylicznych chrząszczy.

Post autor: liebes »

Poszukuję poniższych publikacji. Będę wdzięczna za wszelkie linki, pliki pdf, skany itd.
Pogrubioną czcionką oznaczyłam publikacje, za które jestem skłonna umrzeć (no, może nie dosłownie :D)



Alexander K.N.A. 2003. The British saproxylic invertebrate fauna. London Conference.

Aleksandrowicz O.R., Jadwiszczak A.S. 2001. W dziupli starego drzewa. Notatki Entomol., 2, 3: 39-40.

BOROWSKI J. & WĘGRZYNOWICZ P. 2001. Phryganophilus ruficollis (Fabricius, 1798) (Coleoptera, Melandryidae). Not. Entom., 2, 1: 3–4.

Bily S. 2002. Summary of the bionomy of the Buprestid beetles of Central Europe (Coleoptera: Buprestidae). Acta Ent. Mus. Nationalis Pragae, suppl. 10: 1–104.

Burakowski B. 1962. Obserwacje biologiczno-morfologiczne nad Pytho kolwensis C. Sahlb. (Coleoptera, Pythidae) w Polsce. Fragm. Faunist., 10: 173-204.

Burakowski B. 1997. Uwagi i spostrzeżenia dotyczące chrząszczy (Coleoptera) żyjących w próchnowiskach. Wiad. Entomol., 1996, 14, 4: 197-206.

Byk A., Mokrzycki T., Perliński S., Rutkiewicz A. 2006. Saproxylic beetles – in the monitoring of anthropogenic transformations of Białowieża Primeval Forest. W: Szujecki A. (Red.) Zooindication-based monitoring of anthropogenic transformations in Białowieża Primeval Forest Warsaw Agricultural University Press, Warsaw. 325-397

Crowson R. A. 1986. The biology of the Coleoptera. Academic Press, London.

Dajoz R. 2000. Insects and forests. The role and diversity of insects in the forest environment. Londres – Paris – New York, 668 pp.

Grove S. J. 2002. Saproxylic insect ecology and the sustainable management of forests. Annu. Rev. Ecol. Syst. 33: 1-23.

Gutowski J. M. 1988. Bogatkowate (Buprestidae) – mało znane owady naszych lasów. Las Polski 5, 9-11.

Gutowski J. M., Buchholz L. 2000. Owady leśne – zagrożenia i propozycje ochrony. Wiad. Entomol., 18, Supl. 2: 43-72.

Gutowski J.M., Buchholz L., Kubisz D., Ossowska, Sućko 2006. Chrząszcze saproksyliczne jako wskaźnik odkształceń ekosystemów leśnych borów sosnowych. Leśne Prace Badacze 4:101-144.

Gutowski J. M. 1995: Changes in communities of longhorn and buprestid beetles (Coleoptera: Cerambycidae, Buprestidae) accompanying the secondary succession of the pine forests of Puszcza Białowieska. Fragm. Faunist., 38: 389-409.

Gutowski J. M., Ługowoj J. 2000. Buprestidae (Coleoptera) of the Białowieża Primeval Forest. Polskie Pismo Ent., 69, 3: 279-318.

Gutowski J. M., Ługowoj J. 2000. Buprestidae (Coleoptera) of the Białowieża Primeval Forest. Pol. Pismo Ent., 69,3:279 – 318.

Izzillo F. 1996. Buprestis (Cypriacis) splendens Fabricius, 1774. A guest of reguard Europe's conifers-woods (Coleoptera Buprestidae). Jewel Beetles 5: 28–29.

Siitonen J. 2001. Forest Management, Coarse Woody Debris and Saproxylic Organisms: Fennoscandian Boreal Forests as an Example. Ecological Bulletins No. 49, Ecology of Woody Debris in Boreal Forests, pp. 11-41

Siitonen J, Saaristo L 2000. Habitat requirements and conservation of Pytho kolwensis, a beetle
species of old-growth boreal forest. Biological Conservation 94: 211–220.
Awatar użytkownika
liebes
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 01:23
Gender: women
UTM: FD74
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Literatura dot. saproksylicznych chrząszczy.

Post autor: liebes »

Ach, brak zainteresowania. W takim razie pragnę zaznaczyć, że sama posiadam kawałek literatury na temat saproksylicznych chrząszczy, i jeżeli ktoś poszukuje lub po prostu chciałby poczytać, na chomiku jest plik pdf z posiadaną przeze mnie literaturą. Folder "entomologia" chroniony jest hasłem osmoderma, i jest w nim tylko wspomniany plik .pdf z listą publikacji.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany konkretnym artykułem, prześlę na e-mail bądź wrzucę na rzeczonego gryzonia (sama wiem, jak mozolne i czasochłonne jest przeszukiwanie internetu, dlatego chętnie podzielę się tym, co sama - mozolnie i czasochłonnie:) - zdobyłam).

Jeszcze raz zatem:) adres chomika: http://chomikuj.pl/liebes
hasło do folderu Entomologia: osmoderma

I jeszcze raz ponawiam prośbę o przeszukanie swoich plików na komputerze, może gdzieś zawieruszył się akurat artykuł, który ja poszukuję.

Z pozdrowieniami,
PKról
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - chrząszcze”