Motyle Świata; Morfidy - Morphidae

Literatura traktująca o motylach (Lepidoptera)
Awatar użytkownika
Mothman
Posty: 622
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 19:36
UTM: CD04
Lokalizacja: Janikowo

Motyle Świata; Morfidy - Morphidae

Post autor: Mothman »

Antek Kwiczala pisze:Książka "Rusałkowate świata" nie wyszła, ani z tego co wiem, nie była w planie. Jak pewnie zauważasz, pierwsza część obejmowała wszystkie pazie świata. Opracowanie takiej książki o rusałkach świata byłoby olbrzymim przedsięwzięciem. W prywatnej korespondencji z autorem (dawno temu) dowiedzialem się, że planowano wydać kolejny tom "Morphidae świata", ale nie znam stanu jego zaawansowania.
Łaknę jak kania dżdżu... :tup:
Już na widok projektu okładki ślinka cieknie...

https://www.behance.net/gallery/5983981 ... ver-design

Czy ktoś wie coś więcej na temat stopnia zaawansowania prac nad tym atlasem?
:ses
Gacol
Posty: 47
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 20:38
Lokalizacja: Osterdam

Re: Motyle Świata; Morfidy - Morphidae

Post autor: Gacol »

Cześć.
Na temat tej książki nic nie wiem. Z tego co pamiętam, chyba przy okazji wydawania Motyli świata. Paziowate - papilionidae Janusz Masłowski wspominał, że następne będą Morfa... Oby! Mi też ślinka cieknie więc bardzo kibicuję autorom!
Pozycji o Morfidach jest jak na lekarstwo. Blandin, LeMoult & Réal, d’Abrera i Fisher. Drogie (no, może oprócz Fishera) lub ciężko dostępne lub w języku innym niż angielski. Ostatnia to chyba Les Morpho. Distribution, diversification, comportement Gaymana, Merliera i Ouvaroffa z 2016 r. Droga i po francusku. Dwa lata temu pytałem wydawcę czy planują wydanie w innym języku. Wówczas odpowiedziano mi, że planowane jest wydanie angielskie i hiszpańskie w okolicach 2021. Na razie na stronie wydawcy jest tylko wersja francuska...
Czy narzekam na ceny naszych polskich książek? Ja nie. Wystarczy porównać ceny zachodnich wydawnictw z naszymi i od razu robi się człowiekowi lżej na sercu...
Pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku. Obfitych łowów - w terenie i w księgarniach!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Literatura - motyle”