Dobre ceny [Agrias]

domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Rzadki paź i Agriasy

Post autor: domino »

Czy podgatunek Papilio garamas electryon jest najrzadszy z gatunku P. garamas? I czy cena 100 zł za wypreparowaną samicę w dobrym stanie jest ok?

Drugie moje pytanie: Co jest powodem, że motyle z rodzaju Agrias są takie drogie? Praktycznie nieosiągalne dla przeciętnego zbieracza...
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Rzadki paź i Agriasy

Post autor: Antek Kwiczala † »

P. garamas ma 5 znanych podgatunków - nie sądzę, by akurat podgatunek electryon był najrzadszy, ale trudno znaleźć informacje o rzadkości egzotycznych podgatunków. Już Ci kiedyś ktoś napisał (pytałeś wtedy o Parnassius bremeri), że cena to sprawa umowna - równowaga między popytem i podażą. Jeśli dla Ciebie motyl ma taką wartość - to zapłać. W sklepie Mrozka ( http://www.mrozekinsect.com/index.php?p ... A=pap&RE=2 ) samica tej formy z Salwadoru kosztuje 26 zł, ale są formy, za które chcą ponad 200 zł, bo ważny jest nie tylko podgatunek, ale głównie jego ubarwienie.
Wysoka cena gatunków z rodzaju Agrias jest częściowo związana z trudnością w hodowli - dla większości gatunków nieznana jest roślina pokarmowa gąsienic, a jeśli nawet ktoś ją zna, to trzyma to w tajemnicy. Drogie są głównie samice, cena samców jest całkim przystępna (nawet poniżej 20 zł), bo łatwiej je złapać.
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Rzadki paź i Agriasy

Post autor: domino »

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy to prawda, że Agriasy fruwają bardzo wysoko i przez to trudno je złapać? I czy pazie takie jak P. xanthopleura albo P. erostratus też mają w zwyczaju fruwać wysoko w koronach drzew? Słyszałem, że te zwyczaje generalnie decydują o cenach okazów...
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Rzadki paź i Agriasy

Post autor: Antek Kwiczala † »

Nigdy nie spotkałem w naturze żadnego z tych gatunków - więc nie mam własnych doświadczeń. Widziałem kiedyś film Szwarc-Bronikowskiego z Peru. Na tym filmie Agriasy latały raczej nisko - ale to silne motyle i szybko latające, więc złapanie ich na pewno do łatwych nie należy. A tak w ogóle, to w tropikalnej puszczy wszystkie motyle latają wysoko, bo nisko nie mają czego szukać - jest ciemno i brak kwiatów. Natomiast większość motyli lata przy brzegach rzek, siada na piaszczystych łachach i wtedy latają nisko. Motyle w puszczy trudno łapać siatką. Na ogół stosuje się przynęty i pułapki.
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Rzadki paź i Agriasy

Post autor: domino »

Korzystam często z książki Motyle świata paziowate. Słyszałem jednak, że zaznaczone zasięgi występowania nie w pełni oddają stan faktyczny. Np. Papilio erostratus jest ponoć w granicach swego zasięgu spotykany lokalnie, punktowo, a i tak zasięg ma niewielki w Ameryce Środkowej. Czy ktoś wie coś więcej na temat występowania tego motyla? Faktycznie jest taki rzadki, czy tylko wysoko fruwa? Co decyduje o jego lokalności występowania?
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Rzadki paź i Agriasy

Post autor: Antek Kwiczala † »

zaznaczone zasięgi występowania nie w pełni oddają stan faktyczny
To oczywiste. Tropikalne puszcze są zbadane w niewielkim stopniu. Przybliżone zasięgi są często podawane na podstawie niewielkiej liczby danych. Nawet w Europie, na krańcach zasięgu gatunki nie występują ciągle, a jedynie punktowo.
Papilio erostratus..... Czy ktoś wie coś więcej na temat występowania tego motyla?
Podam Ci dane z pracy o motylach Meksyku:
Priamides erostratus
Bosque mesófilo de montaña, selva perennifolia y subperennifolia en los estados de Chiapas (Bonampak, Montebello, Villa Las Rosas, El Aguacero, San Cristóbal, Fincia Prusia, Oaxaca (Portill del Rayo) y Guerrero. Julio a septiembre.
Tekst po hiszpańsku, sam go sobie przetłumacz.
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Rzadki paź i Agriasy

Post autor: domino »

Tak, faktycznie to lokalny tylko gatunek. Pytałem o niego poniekąd dlatego, że mam ładną samicę z tego gatunku w zbiorze. A kupując wiedziałem, że to rzadka rzecz.
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Może gdzieś jest taniej [Agrias]

Post autor: domino »

Chciałbym poruszyć temat cen motyli z rodzaju Agrias. Dlaczego są one tak kosmiczne, że to motyle tylko dla bogatych zbieraczy? Dlaczego przeciętny zbieracz( jak ja np.) nie może dążyć do pudła pełnego Agriasów? Tylko musi poprzestać na pięciu powiedzmy najtańszych gatunkach? Czy istnieje jakikolwiek sposób, by te motyle zdobyć po normalnych cenach? Może po prostu jechać do Amazonii i połapać??
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: GrzegorzGG »

A jaki bedzie koszt takiego motyla jak sam pojedziesz do Amazonii i go zlapiesz? Mysle ze w czterocyfrowej kwocie bedzie trudno sie zmiescic. :-)
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: domino »

Ale po kiego grzyba jakiś agrias kosztuje powiedzmy 1000 czy 2000 albo jeszcze lepiej 5000 zł? Jaki ma to do licha sens??? Bo nie rozumiem... :zg:
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: TomekK »

A po kiego grzyba skoda kosztuje 30tys a mercedes 100tys? To i to ma silnik i cztery kola. Gdzie tu do licha sens??? :gl:
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: Antek Kwiczala † »

Domino, w październiku ub. roku zadałeś nieomal identyczne pytanie
viewtopic.php?f=861&t=29703
naprawdę nie pamiętasz o czym piszesz, czy świadomie spamujesz?
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: domino »

Nie mam zamiaru spamować. Może zapomniałem. Ale jeśli dobrze policzyłem, to aby mieć dobry zbiór agriasów, ornithopter, troidesów,rzadkich Papilio, rzadkich Deliasów itd. to chyba trzeba trafić 6 w Lotto.
Bo przy średnich zarobkach miesięcznych Polaka to nierealne...
Marek Hołowiński
Posty: 5057
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 4 times

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: Marek Hołowiński »

domino pisze:Nie mam zamiaru spamować. Może zapomniałem. Ale jeśli dobrze policzyłem, to aby mieć dobry zbiór agriasów, ornithopter, troidesów,rzadkich Papilio, rzadkich Deliasów itd. to chyba trzeba trafić 6 w xxx.
Bo przy średnich zarobkach miesięcznych Polaka to nierealne...
A po co Ci taki zbiór?
Kolekcjonować można znaczki, etykiety, modele, lalki, aniołki i wiele innych przedmiotów, a dlaczego Ty chcesz kolekcjonować akurat motyle?
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: TomekK »

Zazdroscisz tym ktorych na to stac? Smieszne podejscie do tematu. Kto nie ma miedzi...
Ja mam to na co mnie stac i bardzo to sobie cenie. Czesto mam rowniez okazje cieszyc oko potwornie drogimi owadami w kolekcjach moich znajomych i wystarcza mi fakt ze mam taka mozliwosc. Gdybym mial rwac sobie wlosy z glowy ze nie stac mnie na poszerzenie kolekcji o najdrozsze owady to juz dawno zrezygnowal bym z tego hobby. Bo jako amator tak to w pierwszej kolejnosci traktuje. Hobby. Czyli przyjemnosc i oderwanie sie od codziennosci. I nic na sile. A Ty ciagle placzesz ze cos za drogie i Cie nie stac. Zmien hobby bo wrzodow sie nabawisz.
Albo moze znajdz inny rodzaj kolekcjonerstwa skoro jak widac spac nie mozesz z niemoznosci kupienia drogiego motyla. Masz az tak rozbudowany zbior ze zostaly Ci juz tylko te najdrozsze do dokoptowania??
Widzisz cena owada to sprawa bardzo umowna. Dla mnie dolaczenie do zbioru brakujacego pyralida jest warte wiecej niz pieciu Ornithoptera sp. A uwierz ze tych ostatnich tez mi nie brakuje.
Gdyby to odemnie zalezalo, takie nic nie wnoszace w to forum tematy ladowaly by odrazu w koszu, a po kolejnym (jak widac na tym przykladzie chociazby) takim bzdurnym temacie delikwent bylby bezlitosnie banowany.
Pytania dlaczego tak drogo zadawaj sprzedajacym. Domyslam sie odpowiedzi...
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: GrzegorzGG »

domino pisze:Ale po kiego grzyba jakiś agrias kosztuje powiedzmy 1000 czy 2000 albo jeszcze lepiej 5000 zł? Jaki ma to do licha sens??? Bo nie rozumiem... :zg:
Nie prościej by było po prostu zaakceptować te ceny? Weź głęboki oddech i się nie ciskaj :)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: Jacek Kurzawa »

domino pisze:Dlaczego są one tak kosmiczne, że to motyle tylko dla bogatych zbieraczy?
Motyle są "dla każdego" a cena wynika z prostych zasad rynku - kształtuje ją podaż i popyt. Natomiast nie każdego stać na zakupy droższych gatunków, ale to jest normalna sprawa. Nie ma tu nic dziwnego. Odpowiadając Ci na pytanie - są drogie, bo są rzadkie i jest na nie wielu chętnych nabywców ,którzy powodują podbijanie ceny.
domino pisze: Dlaczego przeciętny zbieracz( jak ja np.)  nie może dążyć do pudła pełnego Agriasów?
Każdy może dążyć, uwierz we własne siły. Ale "przeciętny" zbieracz nie zainwestuje dużej kwoty, więc odpowiedź jest mniej więcej taka, że przeciętny zbieracz bedzie miał przeciętny zbiór, bo jego przeciętne podejście do życia powoduje przeciętne wyniki, przeciętne zarobki itd.
domino pisze:
Tylko musi poprzestać na pięciu powiedzmy najtańszych gatunkach?
Wszyscy ubolewają nad tym, że nie stać ich na wiele rzeczy i muszą poprzestać na tym, na co ich stać.

Aż się nie chce wierzyć, że rzeczywiscie nie potrafisz sobie na te pytania odpowiedzieć. :mysl:
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: domino »

Ja wcale nie rwę sobie włosów z głowy, że mnie nie stać. Chciałem po prostu wyjaśnić nurtujący mnie temat, i chyba najlepiej opisał go Jacek. Po to jest forum, by pytać i wyjaśniać. Ja np. w moim mieście nie znam żadnego motylarza i bardzo mnie to boli i cieszę się gdy mogę popytać o coś na forum. Hobby to uprawiam już 15 lat i dało mi ono dużo szczęścia w życiu. Chcę jeszcze tylko spytać o imponujący zbiór motyli Pana o nazwisku Aronheim. Strona z jego gablotami jest w internecie. Czy ktoś zna szczegóły jak on osiągnął ten zbiór? Największe wrażenie zrobiły na mnie jego Agriasy.
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: TomekK »

Lapal, wymienial, kupowal. Innych opcji nie ma. :hahaha:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: Jacek Kurzawa »

...dostał :-)
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: TomekK »

Wyhodowal, znalazl, podwedzil :hurra :uciekam:
Ostatnio zmieniony środa, 25 lutego 2015, 11:44 przez TomekK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: GrzegorzGG »

No to jeszcze znalazł :)
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: domino »

Ciekawi mnie czy są jeszcze gdzieś w dzikiej dźungli Amazonii nieodkryte np. podgatunki agriasów a na Nowej Gwinei ornithopter. Czy w dzisiejszych czasach warto by jeszcze poodkrywać jak Rothschild...
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: TomekK »

Skoro na starym kontynencie odkrywa sie nowe gatunki to w amazonii ohoho :zg: Masz pole do popisu :ses
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: domino »

Może odkryję kiedyś Agrias amydon tapajoensis excelsior, który będzie kosztował 7000 zł a występuje tylko nad rzeką Tapajos, i to na bardzo małym obszarze... Ech, marzenia :ok:
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: Dispar »

O czym Ty człowieku piszesz??
Pospolitego gatunku nie umiesz w "swoim ogródku" znaleźć bo tyłka od komputera nie ruszasz :cry: .
Zdominowałeś ten dział zupełnie ale swoimi marzeniami :evil:
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: TomekK »

Darek Ty to nie przyszlosciowy jestes :rotfl:
Ja juz sie pisze na parke :hahaha:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: Jacek Kurzawa »

Pozwól pomarzyć....
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Od 15 lat "uprawia" to hobby, jeśli zaczął w 1 klasie to ma 22 lata. Z tekstów i marzeń raczej wynika niewiele ponad 10..., no może 15... czyżby zaczynał od urodzenia ? ;-) ;-) ;-)
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Może gdzieś jest taniej

Post autor: TomekK »

15sto letni zbior a w zeszlorocznych postach pytania o np rozpinadla do motyli... :gl: No nie mam pytan :laugh:
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Dobre ceny [Agrias]

Post autor: domino »

Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś doświadczony polecić dobrą stronę w internecie, gdzie można kupić po dobrych cenach choć kilka nowych kopertowanych Agriasów? Chodzi mi o dobrą stronę z Agriasami w skrócie rzecz ujmując.
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Dobre ceny

Post autor: TomekK »

domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Dobre ceny

Post autor: domino »

A czy zna ktoś stronę,gdzie jest naprawdę dużo różnych agriasów kopertowanych do wyboru?
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Dobre ceny

Post autor: Antek Kwiczala † »

gdzie jest naprawdę dużo różnych agriasów
Wg obecnej systematyki występują tylko 4 różne gatunki z rodzaju Agrias.
http://agriasbutterfliesgemsoftheinsectworld.com/
Jest w nich sporo opisanych podgatunków, ale jak sam zauważasz, ceny większości z nich są dosyć wysokie. Szanujący się kolekcjoner nie zapłaci kilkuset euro za okaz, którego nie oceni osobiście. Dlatego sprzedaż internetowa Agriasów nie jest powszechna. Agriasy kupuje się poprzez osobisty kontakt, a te tańsze, także na giełdach entomologicznych. Twoje pytanie jest z cyklu "życzeniowych", ale Agriasy to raczej biznes i to dla tych bogatszych. Raczej nie znajdziesz internetowej oferty z wieloma podgatunkami i formami.
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: domino »

Mam w planach jedną gablotę 40 na 50 cm , w której będę miał Agriasy i prepony. Myślę, że dla przeciętnego zbieracza jest to rzecz osiągalna, choćby zapełnienie jej zajęło mi nawet 15 czy 20 lat. Kilka okazów już mam.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: Grzegorz Banasiak »

domino pisze:Mam w planach jedną gablotę 40 na 50 cm , w której będę miał Agriasy i prepony. Myślę, że dla przeciętnego zbieracza jest to rzecz osiągalna, choćby zapełnienie jej zajęło mi nawet 15 czy 20 lat. Kilka okazów już mam.
Wstaw zdjęcie tych okazów, chętnie obejrzymy.
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: TomekK »

Ide o zaklad ze nie ma czym zrobic :rotfl:
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: domino »

Miałem poważne uszkodzenie telefonu, ale mam już inny i w najbliższym czasie spróbuję coś wysłać
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: domino »

zresztą, po co będę wysyłał. Na razie mam tylko agrias claudina lugens i 2 prepony: chromus i demophon. Bez szału.
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: Dispar »

Kto w to uwierzy, że masz nawet te trzy :?: :?: :?:
Tomek- zakład byś przegrał bo zrobić ma czym ale kliszy w aparacie nie ma :rotfl: .
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: domino »

Proszę jeszcze o wyjaśnienie, dlaczego niektóre Agriasy kosztują np. beata stuarti około 200 zł, a niektóre nawet 1000 czy 3000 euro? Czy te drogie są aż do tego stopnia rzadkie w środowisku naturalnym? Jeśli tak , to dlaczego są w ogóle łapane i są w handlu, a nie np. na CITES I? Czy może powodem ceny jest aż tak wysoki stopień trudności złapania danego okazu w terenie?
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: Antek Kwiczala † »

Cena jest zdeterminowana równowagą między popytem i podażą. Dotyczy to nie tylko motyli, ale w ogóle każdego towaru. Jesteś chyba bardzo młody, skoro nie rozumiesz tego podstawowego pojęcia. Motyl wcale nie musi być rzadki, by był drogi. Wystarczy, że jest na niego duży popyt, a tak jest w przypadku Agriasów.
Zapamiętaj sobie tą zasadę i nie pytaj już więcej o ceny motyli - wszystkie podlegają temu samemu prawu.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: Jacek Kurzawa »

Antek Kwiczala pisze: Zapamiętaj sobie tą zasadę i nie pytaj już więcej o ceny motyli
Podpisuję się pod tym
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: domino »

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy jest ktoś zorientowany, gdzie na świecie (muzeum lub prywatna kolekcja) jest największy zbiór Agriasów? Może zna ktoś stronę, gdzie mógłbym obejrzeć zdjęcia tych gablot?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: Grzegorz Banasiak »

It is incurable case...
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Dobre ceny [Agrias]

Post autor: Jacek Kurzawa »

Qui rogat, non errat”, rzekł anonimowy mędrzec, po czym się, z pewnością, zadumał.
(Kto pyta nie błądzi...)

I do Domino:
Ewangelia wg św. Łukasza, rozdz. 11:
Wytrwałość w modlitwie.
9. I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
Zablokowany

Wróć do „ABC - Pytania początkujących”