Kolejna część książki

domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Kolejna część książki

Post autor: domino »

jakiś rok temu dostałem w prezencie książkę "Motyle świata.Paziowate" autorstwa Fiołek i Masłowski. Czy ktoś wie może, czy jest już dostępna część "Rusałkowate"? Nie wiem nawet, czy była w planie, ale chyba tak, a bardzo by się przydała.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Kolejna część książki

Post autor: Antek Kwiczala † »

Książka "Rusałkowate świata" nie wyszła, ani z tego co wiem, nie była w planie. Jak pewnie zauważasz, pierwsza część obejmowała wszystkie pazie świata. Opracowanie takiej książki o rusałkach świata byłoby olbrzymim przedsięwzięciem. W prywatnej korespondencji z autorem (dawno temu) dowiedzialem się, że planowano wydać kolejny tom "Morphidae świata", ale nie znam stanu jego zaawansowania.
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Kolejna część książki

Post autor: domino »

Zgadza się spore przedsięwzięcie. Ale gdyby była to książka w stylu tej pierwszej to bardzo by się przydała. Ktoś pewnie kiedyś spróbuje. A może zna Pan dobrą książkę godną polecenia gdzie rusałkowate świata byłyby dobrze opracowane. Za rozsądne pieniądze rzecz jasna.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Kolejna część książki

Post autor: Antek Kwiczala † »

może zna Pan dobrą książkę godną polecenia gdzie rusałkowate świata byłyby dobrze opracowane
Nie ma takiej książki. Jest natomiast wielotomowe wydanie "Butterflies of The World" B. D'Abrery. Obejmuje wszystkie motyle dzienne świata, ale to drogie wydanie. Całość liczy 15 tomów (a w nowszej wersji nawet 17, bo Afrykę podzielono na 3 części) - całość ponad 3000€ (1 tom około 200€).
Załączniki
Butterflies of the World.jpg
Butterflies of the World.jpg (150.67 KiB) Przejrzano 3626 razy
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ABC - Pytania początkujących”