Niemal identyczne motyle

domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Niemal identyczne motyle

Post autor: domino »

Proszę o jakieś wskazówki, jak mam odróżnić samca Osadnik kostrzewiec od osadnika petropolitana. Posiadam samca, ale nie wiem czy to kostrzewiec czy petropolitana. Po czym rozpoznać gatunek, bo nie wiem który mam? Nie mam możliwości nadesłania zdjęcia, więc proszę o wskazówki.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16266
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Niemal identyczne motyle

Post autor: Aneta »

Masz podaną cechę w opisie na Motylach Europy, przeczytaj sobie.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Niemal identyczne motyle

Post autor: Jacek Kurzawa »

Domino!!!!! Uzyj opcji SZUKAJ na Forum.

search.php?keywords=petropolitana&terms ... mit=Szukaj

Czytuję Forum regularnie i niedawno było to dokładnie tłumaczone. Pamiętam nawet w którym wątku, ale poszukaj sobie sam, przy okazji znajdziesz inne BARDZO CIEKAWE wątki, które zainteresują Cię zapewne wkrótce.

PS Wątek znalazłem w 5 sekund. Ile czasu potrzebujesz Ty żeby go znaleźć?????

Szukaj takiego tytułu: Lasiommata (maera czy petropolitana)

Wiem, tu jest dział ABC dla początkujących. Ale ty DOMINO nie jestes początkującym!!! Zobacz ile napisałes postów, ile odpowiedzi na Forum napisali Ci forumowicze. Wymaga się już od Ciebie myślenia i posługiwania się wyszukiwarką. Ty nie jestes w tym dziale "chroniony", jak dla mnie, ani Twój brak samodzielności i myślenia na poziomie podstawowym. Chłopie, ogarnij się, Sorrry.... nie daję rady. :bit:

Przez ludzi z taką postawą jak Twoja Forum schodzi na psy zniżając poziom do zera. Już niedługo, jak Forum się upodobni "do otoczenia" to samo zacznie zadawać pytania na onecie, wychodząc z założenia, że "NIC NIE WIEM". :gl: :wlosy:


Ajaj... boli.... lektura niektórych postów Forum wbudza we mnie najgorsze instynkty. Albo zacznę banować, albo usuwać albo usunę całe Forum, wtedy zrobi się SPOKÓJ. A może ktoś mi pomoże KASOWAĆ i banować? Bo schodzi z tym sporo czasu, to dość czasochłonne zajęcie, walka z lenistwem i głupotą całego naszego narodu.
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Niemal identyczne motyle

Post autor: domino »

Dobra ok. Skoro taka jest życzliwość osób odpowiadających, to jest to ostatnie pytanie jakie zadałem. Bo to nie pierwsza głupia uwaga. Od tej pory sam sobie najlepiej poradzę.
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Re: Niemal identyczne motyle

Post autor: Marcin Szewczyk »

Jeśli to co napisał Jacek jest dla Ciebie glupią uwagą, to wybacz ale ręce mi opadły.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ABC - Pytania początkujących”