Poszukiwania owadów

Legvan
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 22 sierpnia 2013, 12:51

Poszukiwania owadów

Post autor: Legvan »

Witam!
Jestem początkującym poszukiwaczem owadów (jeśli można, tak to nazwać). Przeglądając różne zdjęcia polskich owadów, a w szczególności szkodników lasu, najbardziej spodobały mi się gatunki owadów z rodzin: kózkowate (Cerambycidae) i ryjkowcowate (Curculionidae). Dlatego bardzo prosiłbym o pomoc: gdzie w najbliższym czasie mógłbym się wybrać na poszukiwanie gatunków z tych rodzin (najlepiej w Warszawie i okolicach), a także jak mam ich szukać, ponieważ już parę razy szukałem ich w lesie oglądając korę drzew, lub stare pniaki i nic nie mogłem znaleźć. Za pomoc z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16266
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Poszukiwania owadów

Post autor: Aneta »

Temat-rzeka. W bardzo wielkim skrócie: kozy - na drewnie roślin żywicielskich (ale raczej nie w starych pniakach, tylko na sągach bądź jeszcze żyjących drzewach), na zielnych r. żyw., na baldachach, do światła. Ryjki - na roślinach żywicielskich, na upatrzonego lub czerpakując, czasami też do światła. Sporo samozaparcia i cierpliwości do tego ;)
Legvan
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 22 sierpnia 2013, 12:51

Re: Poszukiwania owadów

Post autor: Legvan »

Dziękuje za pomoc, ale już dwa dni chodzę po lesie i nic nie mogę znaleźć może już za późna pora na te owady, bo kompletnie nic nie spotkałem przez te dni oprócz paru pluskwiaków.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ABC - Pytania początkujących”