Ugryzienia czy alergia?

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
nowy2507
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2020, 23:13

Ugryzienia czy alergia?

Post autor: nowy2507 »

Cześć, czy jesteście w stanie określić czy są to ugryzienia jeżeli tak czy po jakimś konkretnym szkodniku czy po prostu jakaś inna alergia cokolwiek? Zauważyłem to wieczorem podczas mycia, wątpię żebym miał to rano bo raczej bym wyczuł, swędzieć zaczęło delikatnie jak podrapalem i potem już nic, dzisiaj zauważyłem jeszcze na nodze przy kolanie ale to samo, wyszło dopiero jak podrapalem skórę.
Załączniki
20200719_181459_copy_694x1280.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (113.95 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Ugryzienia czy alergia?

Post autor: Aneta »

Takie reakcje skórne są niespecyficzne, nawet lekarz niekoniecznie rozstrzygnie czym są spowodowane. Jeśli przyłapiesz coś gryzącego na gorącym uczynku i zrobisz mu zdjęcie, wtedy możemy pomóc.
nowy2507
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2020, 23:13

Re: Ugryzienia czy alergia?

Post autor: nowy2507 »

Miesiąc temu znalazłem jedna pluskwę prawdopodobnie w pokoju obok, ale ani siostra ani ja nie byliśmy gryzieni od tego momentu i teraz już sam nie wiem.. W końcu taki odstęp czasu jest dziwny, takie coś pojawiło gdy spałem w kuchni także już sam nie wiem. Tak z dnia na dzień się pojawiło.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Ugryzienia czy alergia?

Post autor: Aneta »

Jeśli już wcześniej widzieliście pluskwę, no to niestety ich powrót jest bardzo prawdopodobny. Żeby mieć pewność, można ich poszukać, najlepiej w nocy, z latarką - nie tylko na łóżkach, ale i w ich pobliżu, przy listwach podłogowych, pod obrazami na ścianach, przy gniazdkach elektrycznych itp.
nowy2507
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2020, 23:13

Re: Ugryzienia czy alergia?

Post autor: nowy2507 »

Właśnie szukałem już nie raz ich w taki sposób, podnosiłem łóżko i nic, zero... No nic zamówiłem środek do psikania na pluskwy w razie czego, spsikam każdy kąt i będę czekać na rozwój sytuacji, czytałem że bez wizyty specjalistów się nie obejdzie :(
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Ugryzienia czy alergia?

Post autor: Antek Kwiczala † »

Jeśli to nie są pluskwy, to nawet drużyna specjalistów nie pomoże. Mnie to raczej wygląda na alergię niż na pogryzienie.
Sugeruję wizytę u alergologa i zrobienie testu na substancje uczulające.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”