Prośba o identyfikację

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
kaen
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 20 czerwca 2017, 15:10
Gender: women

Prośba o identyfikację

Post autor: kaen »

Witajcie

Proszę o pomoc w rozpoznaniu co to może być za mikroskopijne stworzenie. Byłam na wyjeździe na łonie natury, po powrocie odkryłam, że jestem pogryziona ( niewielkie różowe bąbelki z gromadzącym się wewnątrz osoczem ), ale również we włosach odkryłam niepokojące zmiany wyglądające jak ugryzienia. Przejrzałam ubrania i jedyne co znalazłam, to po wewnętrznej stronie bluzy maleńkie czarne punkciki - wyglądają jak male paproszki, ale po przyjrzeniu się bliżej jednak wyglądają jak mikroskopijne owady. Przypomniałam sobie, że chmara maleńkich muszek latała wieczorem na dworze i wszyscy mieli odczucie, że gryzą. Dodam, że było to nieopodal rzeki. Czy mogły mnie obsiąść i wejść pod bluzę? co to takiego mogło być? i czy gryzie również w część owłosioną głowy?
dodam, że w domu w którym mieszkałam były psy, które mogły mieć pchły - ale jak na pchłę to chyba zbyt małe?

Poniżej zdjęcia, proszę o pomoc!
Załączniki
IMG_2254.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (161.32 KiB)
IMG_2253.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (81.19 KiB)
IMG_2252.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (48.26 KiB)
IMG_6125.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (53.71 KiB)
IMG_6128.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (71.97 KiB)
kaen
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 20 czerwca 2017, 15:10
Gender: women

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: kaen »

Znalazłam w łazience chodzącego po podłodze takiego owada - trzymałam tam ubrania z wyjazdu. Może to zbieg okoliczności, ale czy możliwe, ze te mikroskopijne muszki, to małe wydanie tego owada? Muszki mnie zaatakowały w piątek wieczorem, dziś jest wtorek, więc nie wiem, czy w takim tempie, z którejś która przeżyła taki owad zdążyłby wyrosnąć.
Załączniki
IMG_2255.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (47.73 KiB)
IMG_2256.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (56.17 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Aneta »

Nie widzę na pierwszych zdjęciach nic z przyrody ożywionej, tylko zwitki czarnych włókien. Muchówka ze zdjęć kolejnych wygląda na Sciaridae (ziemiórki), te nie gryzą ludzi.
A ślady domniemanego ugryzienia to nie musi być wcale ugryzienie, a np. reakcja alergiczna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”