Ugryzienie

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
rakshh123
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 18 lutego 2016, 17:40

Ugryzienie

Post autor: rakshh123 »

Witam! Wczoraj wieczorem znalazłam w domu bardzo dużego czarnego pająka, spuściłam go na chwile z oczu i gdzieś uciekł i nie został odnaleziony. Dzis rano obudziło mnie lekkie łaskotanie na plecach a gdy podeszłam do lustra miałam dziwny bąbel. Najpierw myślałam ze to komar, ale teraz lekko boli i wyglada to zupełnie inaczej i chciałam głownie rozwikłać jaki owad mogł zostawić taki ślad ( podałam informacje o wczorajszym pająku bo myśle ze to mogł byc wlasnie on) załączam dwa zdjęcia : pierwsze zrobione o 5:30 rano a drugie przed chwila z góry bardzo dziękuje
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Ugryzienie

Post autor: Antek Kwiczala † »

Nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie określić po wyglądzie (ze zdjęcia) , co spowodowało uczulenie. Jest to bowiem reakcja alergiczna naszego organizmu na jakiś czynnik uczulający. Może to być ukłucie, ugryzienie, dotknięcie a nawet spożycie jakiejś substancji alergizującej. Wygląd będzie tylko świadczył jak bardzo jesteśmy podatni na taki czynnik. Sugeruję posmarować uczulone miejsce maścią przeciwalergiczną, a jeśli obrzęk nie ustąpi - pójść do lekarza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”