czerwone plamki pogryzienie

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
anett184
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Poznań

czerwone plamki pogryzienie

Post autor: anett184 »

Cześć. Mam ogromny problem dzisiaj siedziałam z moją 7-miesięczną córeczką na kocyku w odmu i nagle na jej główce znalazło się "to" paskudztwo. Małe podłużne czarne skaczące i strzelające gdy się je zdusi. Ugryzło ją w główkę. Pozostał czerwony plac, nie wypukły. Co to był za insekt.? :?:
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: czerwone plamki pogryzienie

Post autor: Pawel Jaloszynski »

anett184 pisze:Cześć. Mam ogromny problem
Jak będziesz miała "ogromny problem" za każdym razem, kiedy twoje dziecko ugryzie pchła, komar czy inny mały owad, to skończysz w psychiatryku. Jak się łapie sprawcę ugryzienia, to się go nie rozgniata na miazgę, tylko zatrzymuje do obejrzenia i oznaczenia. Teraz to można sobie tylko pozgadywać. Jeśli zwierzak skakał, to pewnie była pchła, chociaż trudno mi sobie wyobrazić dorosłego człowieka, który nigdy w życiu nie widział pchły i nie potrafi jej zidentyfikować... Jak zobaczysz kolejną sztukę to ją złap, poszukaj w sieci zdjęć pcheł, obejrzyj swojego stwora pod lupą i wtedy będziesz wiedziała więcej. Z dzieckiem, szczególnie małym, nigdy nie zaszkodzi przejść się do lekarza, szczególnie jeśli miejscowa reakcja będzie się rozszerzać, zamiast zanikać.

Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”