Ratunku! Co mnie gryzie??!!!

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
just_11
Posty: 3
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 18:34
Gender: women
UTM: Kroszewo

Ratunku! Co mnie gryzie??!!!

Post autor: just_11 »

Witam,

Mam prosbe o zidentyfikowanie zalczonych na zdjeciach robaczkow oraz od podpowiedz czy ktorys z nich gryzie ludzi?

Od okolo miesiaca cos nas gryzie - mnie bardzo, meza mniej. Od razu wpadlam w panike ze to pluskwy, ale po codziennym odkurzaniu, wietrzeniu, etc znalazlam tylko takie robaczki. Zdaje sie ze zaden z nich pluskwa nie jest. Gazowalismy, uzywalismy pproszku, parownicy i nic. Wydaje mi sie rowniez, ze gdyby byly to pluskwy, to ugryzien z czasem byloby coraz wiecej a jest raczej coraz mniej. 10 lat temu mialam te nieprzyjemnosc posiadania pluskiew i ugryzienia byly troche inne, tzn nie mialam az tak mocnej reakcji alergicznej. Teraz ugryzienia bola, swedza, goja sie okolo tygodnia i naokolo powstaje czerwona plama/wylew czesto spuchnieta, a w srodku ugryzienia jest dziurka w skorze.

Dodam rowniez, ze niektore ugryzienia byly w miejscach zakrytych przez bielizne, wiec tym bardziej martwi mnie, ze cos mi chodzi tam gdzie nie powinno :/

Bede wdzieczna za kazdy trop.
Załączniki
Polska 2018
Polska 2018
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (148.98 KiB)
Polska 2018
Polska 2018
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (149.29 KiB)
Polska 2018
Polska 2018
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (109.27 KiB)
Polska 2018
Polska 2018
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (374.34 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Ratunku! Co mnie gryzie??!!!

Post autor: Aneta »

Z tego, co na zdjęciach ludzi nie gryzie nic. Od góry - 2 x wylinka larwy mrzyka (Anthrenus); niespecjalnie identyfikowalny chrząszczyk, trudno powiedzieć kołatek czy skórnik, przydałoby się ostre zdjęcie; jakieś małe owadziarki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”