Stefan Sobczak z Łodzi [*][*][*]

Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Stefan Sobczak z Łodzi [*][*][*]

Post autor: Jacek Kurzawa »

Z wielką przykrością i smutkiem piszę tą informację, że łódzki lepidopterolog, Stefan Sobczak nie żyje.
Wiele osób znało Stefana jako życzliwego, wspaniałego Kolegę, charyzmatycznie zbierającego motyle Polski i Europy. Stefan uczestniczył w wielu inicjatywach lepidopterologicznych, motylom poświęcił pół swojego życia. Dzisiaj nasza polska entomologia poniosła wielką stratę. Odszedł lepidopterolog-amator a zarazem specjalista, entuzjasta motyli i przede wszystkim dobry Kolega i Wspaniały Człowiek. Żegnaj Stefan! [*][*][*]
Łukasz Solecki
Posty: 178
Rejestracja: sobota, 9 lipca 2011, 20:26
Lokalizacja: Kraków / Dębica

Re: Stefan Sobczak z Łodzi [*][*][*]

Post autor: Łukasz Solecki »

Jeden z bardziej życzliwych ludzi, których miałem przyjemność poznać wchodząc w świat lepidopterologów. Zawsze uśmiechnięty, przyjacielski, nikogo nie traktujący z góry kolega... Szkoda słów... Żegnaj Stefanie...[*][*][*]
Maciej Sosnowski
Posty: 483
Rejestracja: niedziela, 19 sierpnia 2018, 11:37
UTM: EC09
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 1 time

Re: Stefan Sobczak z Łodzi [*][*][*]

Post autor: Maciej Sosnowski »

Miałem przyjemność poznać pana Stefana na Sympozjum PTE w maju zeszłego roku. Zapamiętałem go jako bardzo otwartego i uśmiechniętego człowieka. Wielka strata... [*]
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Re: Stefan Sobczak z Łodzi [*][*][*]

Post autor: romanzamorski »

Ze Stefanem miałem okazję spotykać się na sympozjach. Ostatni raz w 2017 w Komańczy. Wystawiałem tam swój zbiór Sphingidae (ponad 600 gatunków). Stefan zaoferował mi przekazanie posiadanych przez siebie zawisaków. Nie liczyłem na to, że będą wśród nich jakieś nowości. Jaka była moja radość kiedy do mnie dotarły. Okazało się, że były wśród nich gatunki, których jeszcze nie posiadałem. Kilka z nich sam łowił.
Stefan był bardzo życzliwym, ciepłym i skromnym człowiekem. Żegnaj Stefanie. Bardzo będzie nam Ciebie brakować.
Berni
Posty: 73
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 11:51
UTM: CA25

Re: Stefan Sobczak z Łodzi [*][*][*]

Post autor: Berni »

smutne :-(
że tak tacy ludzie nas opuszczają-kuźwa i jeszcze na dodatek zawisolog-cześć jego pamięci :-(
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Stefan Sobczak z Łodzi [*][*][*]

Post autor: avidal »

Nie miałem kontaktu ostatnio - ostatnie spotkanie w czerwcu minionego roku na świeceniu. Stefan był wtedy pełen pomysłów i energii. Szok tym większy. To bardzo smutne.
Kolekcja motyli z całego świata (zwłaszcza Microlepidoptera) oraz zasób literatury imponujące.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Stefan Sobczak z Łodzi [*][*][*]

Post autor: Antek Kwiczala † »

Wśród zdjęć z różnych spotkań entomologów znalazłem jedno ze Stefanem. Jeśli wierzyć metryczce, zrobiono je 7 października 2006 w Łodzi, na tzw. Warsztatach Entomologicznych.
Siedzi w środku zdjęcia pod oknem.
Załączniki
OWE 34.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (253.75 KiB)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Pamięci”