Arctia festiva we wschodniej Wielkopolsce

Przemysław Wieczorek
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2020, 13:29
UTM: XU31

Arctia festiva we wschodniej Wielkopolsce

Post autor: Przemysław Wieczorek »

Cześć.

Poszukuję informacji na temat występowania Arctia festiva (niedźwiedziówki hebe) w okolicach Koła, a także Konina i Turku (wielkopolskie).

Postanowiłem założyć nowy watek, żeby nie odgrzewać tego: viewtopic.php?f=821&t=17248. Janusz S. w tym wątku podaje, że najprawdopodobniej wszystkie ze znanych mu stanowisk zostały zniszczone do 2008 roku. Ja jednak nie tracę nadziei. Pochodzę z tamtych stron i planuję się tam wybrać w długi czerwcowy weekend. Nie będę miał wiele czasu, chciałbym jednak spróbować odszukać tego motyla. Moim celem jest wyłącznie sfotografowanie go, przy dołożeniu wszelkich starań celem pozostawienia stanowiska i populacji w stanie niezmienionym, jeśli uda mi się takowe odnaleźć.

Czy ktoś z Was ma informacje na temat występowania tego motyla w tym rejonie w ostatnich latach?
Przemysław Wieczorek
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2020, 13:29
UTM: XU31

Re: Arctia festiva we wschodniej Wielkopolsce

Post autor: Przemysław Wieczorek »

Możecie pisać na priv. Zapewniam, że nie podzielę się z nikim tymi informacjami. Przede wszystkim zależy mi na ochronie tego motyla. Jeżeli uda mi się zrobić zdjęcia, być może wykorzystam je w działalności edukacyjnej nt. owadów, którą się zajmuję, jednak bez podawania miejsca ich wykonania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „MOTYLE NOCNE”