Poszukiwani myrmekolodzy

entomemologist
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 17 maja 2021, 16:37
UTM: BD95

Poszukiwani myrmekolodzy

Post autor: entomemologist »

Cześć, tak jak w tytule, szukam osób zajmujących się mrówkami (najlepiej z okolic Wielkopolski), konkretnie chodzi mi o oznaczanie, znajomość ekologii itp. W przyszłym roku planuję pisać pracę inżynierską związaną z mrówkami ale już teraz zbieram, preparuję i próbuję oznaczać to co złapię, żeby mieć trochę doświadczenia. Problem w tym, że klucze do oznaczania nie są dla mnie do końca zrozumiałe i potrzebna byłaby pomoc kogoś kto potrafiłby to wytłumaczyć swoimi słowami, najlepiej na przykładzie. Niestety ani mój promotor ani nikt na uczelni (UP Poznań) nie zajmował się wcześniej mrówkami i muszę szukać na własną rękę. Najprościej byłoby zmienić temat inżynierki ale nie ukrywam, że mrówki mnie wciągnęły i nie lubię iść na łatwiznę :P . Wysyłanie zdjęć spod mikroskopu też nie wchodzi w grę bo nie mam do tego odpowiedniego aparatu, a tym w telefonie jednak się nie da.

Jeśli jest tutaj ktoś z doświadczeniem w rozpoznawaniu albo zna nazwiska osób, które byłyby chętne pomóc początkującemu to piszcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „MRÓWKI (Formiciformes)”