Gryllotalpa gryllotalpa Linnaeus 1758.

Prostoskrzydłe: świerszcze, pasikoniki i inne.
Awatar użytkownika
mantiss111
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 19 maja 2014, 18:05
Lokalizacja: Lasocin

Gryllotalpa gryllotalpa Linnaeus 1758.

Post autor: mantiss111 »

Dziś wieczorem mój tata został na dworze z piłą motorową i zawołał mnie do biegnącego w jego kierunku Gryllotalpa gryllotalpa. Po jakimś czasie znowu go usłyszałem i tym razem podobno turkuć przypuścił desant powietrzny na jego głowę. Również i ja podczas pakowania turkuci do pudełka przekonałem się, że może kiepsko, ale latają.
Czy latanie było obserwowane u G. gryllotalpa?
Skąd się nagle wzięły dwa osobniki (samice)? Było mocne światło z okien (mamy na oświetlenie łańcuch ledów), ale czy ok. 140 decybeli nie powinno ich odstraszyć?
Czym się żywią? Słyszałem wiele wersji, wywnioskowałem, że są wszystkożerne.
Czy to: Dojrzała samica, po intensywnym żerowaniu i stosunkach w maju i czerwcu, w podziemnych gniazdach składa do 300 jaj, którymi się następnie opiekuje. Dla zapewnienia ciepła podgryza korzenie roślin rosnących nad gniazdem, aby uschły i odsłoniły drogę promieniom słonecznym. jest prawdą?
Awatar użytkownika
kamil 50
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 10 marca 2014, 21:00

Re: Gryllotalpa gryllotalpa Linnaeus 1758.

Post autor: kamil 50 »

mantiss111 pisze:Dziś wieczorem mój tata został na dworze z piłą motorową i zawołał mnie do biegnącego w jego kierunku Gryllotalpa gryllotalpa. Po jakimś czasie znowu go usłyszałem i tym razem podobno turkuć przypuścił desant powietrzny na jego głowę. Również i ja podczas pakowania turkuci do pudełka przekonałem się, że może kiepsko, ale latają.
Czy latanie było obserwowane u G. gryllotalpa?
Skąd się nagle wzięły dwa osobniki (samice)? Było mocne światło z okien (mamy na oświetlenie łańcuch ledów), ale czy ok. 140 decybeli nie powinno ich odstraszyć?
Czym się żywią? Słyszałem wiele wersji, wywnioskowałem, że są wszystkożerne.
Czy to: Dojrzała samica, po intensywnym żerowaniu i stosunkach w maju i czerwcu, w podziemnych gniazdach składa do 300 jaj, którymi się następnie opiekuje. Dla zapewnienia ciepła podgryza korzenie roślin rosnących nad gniazdem, aby uschły i odsłoniły drogę promieniom słonecznym. jest prawdą?
G. gryllotalpa posiadają umiejętność latania, ale tylko na krótkie dystanse. Sztuczne światło raczej je przyciąga. Są wszystkożerne. Samica podgryza korzenie roślin, żeby uschły i odsłoniły drogę promieni słonecznych jak dla mnie to nieprawda.
Awatar użytkownika
mantiss111
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 19 maja 2014, 18:05
Lokalizacja: Lasocin

Re: Gryllotalpa gryllotalpa Linnaeus 1758.

Post autor: mantiss111 »

Dziękuje za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORTHOPTERA”