Bleskotkowate

Błonkówki
Ada
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 00:28
Lokalizacja: Rumia,Waszyngton
Kontakt:

Bleskotkowate

Post autor: Ada »

Witam, mam kilka pytan: czy i ile wiadomo o bleskotkach wystepujacych w Polsce naturalnie? Czy moglby ktos polecic jakies zrodla na ten temat albo kontakt?
Witas

Post autor: Witas »

Zżerają mi minowce. :mrgreen: Niestety tyle o nich wiem :oops:
A jest tego sporo, kiedyś chciałem komuś to zepchnąć, ale nie było chętnych więc dałem sobie spokój.
Ada
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 00:28
Lokalizacja: Rumia,Waszyngton
Kontakt:

Post autor: Ada »

Witas pisze:Zżerają mi minowce. :mrgreen: Niestety tyle o nich wiem :oops:
A jest tego sporo, kiedyś chciałem komuś to zepchnąć, ale nie było chętnych więc dałem sobie spokój.
No wlasnie miedzy innymi dlatego tak bardzo je lubie :wink:
Ada
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 00:28
Lokalizacja: Rumia,Waszyngton
Kontakt:

Post autor: Ada »

Witas pisze: A jest tego sporo, kiedyś chciałem komuś to zepchnąć, ale nie było chętnych więc dałem sobie spokój.
W pospiechu przeczytalam tylko pierwsza czesc postu. Jestem chetna, jakby co, tyle, ze zabraloby to wiele czasu z przyczyn technicznych. Tak z ciekawosc, na czym te minowce glownie i czy to motyle czy muchowki? (juz sie tlumaczylam w innym poscie, mam dobry powod na wszelkie przejawy mojej kompletnej niewiedzy w sferze polskiego nazewnictwa potocznego :oops: )
Awatar użytkownika
Jacek H.
Posty: 306
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 11:48
Lokalizacja: Sękocin

Post autor: Jacek H. »

Ada pisze:bleskotkach wystepujących w Polsce
Ostatni check list Chalcidoidea jest w Wykazie zwierząt Polski Tom. V. cześć 24. wyd. Inst. Syst. Ewol. PAN 1997. Można też rzucić okiem w Fauna Europea, ale nie wiem jaka jest wiarygodność tych danych.

Jacek
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

A jak się do tega ma niby nowszy wykaz tej grupy zamieszony w Fauna Polski - charakterystyka i wykaz gatunków, bo datą jest nowszy ale jak merytorycznie go oceniasz czy to tylko przepisany wykaz z Razowskiego?
Awatar użytkownika
Jacek H.
Posty: 306
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 11:48
Lokalizacja: Sękocin

Post autor: Jacek H. »

Fakt, jest jeszcze "Fauna Polski" tom 1, Muzeum i Instytut Zool. PAN 2004, ale w Chalcidoidea nigdy nie siedziałem i nie wiem jak się to ma do "Wykazu..." Razowskiego.

Jacek
Ada
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 00:28
Lokalizacja: Rumia,Waszyngton
Kontakt:

Post autor: Ada »

Marek Przewoźny pisze:A jak się do tega ma niby nowszy wykaz tej grupy zamieszony w Fauna Polski - charakterystyka i wykaz gatunków, bo datą jest nowszy ale jak merytorycznie go oceniasz czy to tylko przepisany wykaz z Razowskiego?
Dziekuje za informacje!
Awatar użytkownika
angellus
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 14:44
UTM: CA66

Post autor: angellus »

ODPOWIEDZ

Wróć do „HYMENOPTERA”