Polskie Forum Entomologiczne
https://entomo.pl/forum/

Dzień dobry! :)
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=75&t=34800
Strona 1 z 1

Autor:  Grażka [ środa, 30 listopada 2016, 10:11 ]
Tytuł:  Dzień dobry! :)

Witam wszystkich serdecznie.
Forum obserwuję już od kilku lat, ale dopiero teraz zdecydowałam "zalegalizować" na nim swoją obecność :).
Moja znajomość z motylami, w porównaniu do waszych doświadczeń jest pewnie znikoma, nie mniej jednak zostałam "zarażona" fascynacją,
a co za tym idzie nie mogę przejść obok tematu obojętnie. A wszystkiemu winny ojciec... :) to w sumie on jest stałym również, nieujawnionym bywalcem forum i to on uzupełnia swoją wiedzę o wasze uwagi, spostrzeżenia i bagaż doświadczeń. Mogłabym pisać i pisać, ale nie o to tu chodzi...
Do rzeczy! To chyba jeden z niewielu działów którego mój ojciec nie czyta :) stąd tu mój wpis, potrzebuję waszej pomocy. Zbliża się gwiazdka, prezenty takie jak gabloty, książki i wszelkie specyfiki wspomagające rozbudowę kolekcji nie mogą się po raz kolejny pojawić pod choinką... kolekcja mojego taty jest "niezhańbiona" żadnym kupionym "egzemplarzem", owszem marzy mu się zwieńczenie gabloty zawisakowatych Zmierzchnicą trupią główką, ale chyba nie odważyłby się jej kupić, prędzej dalej będzie marzył, ze może, w końcu, kiedyś :).
Czy ktoś może mi pomóc w kupnie gąsienic tego gatunku? Może jakieś wskazówki, namiary, podpowiedzi, cokolwiek?
Pomyślałam, ze to zdecydowanie lepszy prezent niż kupno na allegro imago Zmierzchnicy, sam będzie mógł choć spróbować hodowli.

Jeszcze raz przepraszam, że umieszczam taki temat w wątku powitań...mam nadzieje,że zrozumiecie.

Pozdrawiam
Grażka

Autor:  Brachytron [ środa, 30 listopada 2016, 10:34 ]
Tytuł:  Re: Dzień dobry! :)

Witaj na Forum!

Autor:  Antek Kwiczala [ środa, 30 listopada 2016, 13:14 ]
Tytuł:  Re: Dzień dobry! :)

Cytuj:
Czy ktoś może mi pomóc w kupnie gąsienic tego gatunku?
Nie wiem, czy jesteś świadoma trudności w hodowli gąsienic A.atropos o tej porze roku. To duże i żarłoczne gąsienice. W lecie najłatwiej je hodować na bzie lilaku, ale końcem listopada lilak już nie ma liści. Można też je karmić ligustrem, ale te już też silnie tracą liście. Musiałabyś mieć duży krzak zimozielonego ligustru. Korzystniej byłoby teraz kupić zimujące poczwarki tego zawisaka. Niestety ich cena nie jest zbyt niska, orientacyjnie 5€ za sztukę. Najłatwiej zalogować się na forum Actias i czekać na propozycje. Znalazłem taką sprzed kilku dni:
https://www.actias.de/thread/54163-ache ... upae-pair/
Jeśli nie uda Ci się otworzyć tej strony, to musisz zacząć od zalogowania na Forum ACTIAS.

Autor:  Grażka [ czwartek, 1 grudnia 2016, 09:08 ]
Tytuł:  Re: Dzień dobry! :)

Bardzo dziękuje za odpowiedź! Wskazówki- bezcenne...Jeśli chodzi o niesprzyjającą porę roku, mam to na uwadze, dlatego też wiem, że nic na siłę, jeśli przyjdzie mi czekać do wiosny, lata, będzie w sam raz na prezent urodzinowy, ale warto powalczyć :) Jeszcze raz dziękuje!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/