Witam !

Miejsce na powitania i pożegnania.
machaon
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 4 kwietnia 2013, 12:52
UTM: DA18
Lokalizacja: Wolbrom

Witam !

Post autor: machaon »

Witam, :hi: jestem tu nowy, wiec zanim zabiorę głos w wątkach (podziwiam wiedzę i doświadczenie większości koleżanek i kolegów), chciałbym, grzecznie pukając w drzwi tego forum, krótko się przedstawić . Mam na imię Piotr i mieszkam w Wolbromiu ( Małopolskie), jest to mniej więcej środek Jury Krakowsko -Częstochowskiej ,czyli teren w miarę bogaty w środowisko naturalne .Z entomologią miałem do czynienia już od dziecka ponieważ mój ojciec studiował na Akademij Rolniczej w Krakowie ,zbierał wszelakiego rodzaju szkodniki i je preparował na potrzeby zajęć,więc jako dzieciak miałem frajdę przynosząc mu wszystko co się tylko ruszało z tzw. ''robactwa'' do domu , dopiero kiedy miałem naście lat zacząłem czytać i odróżniać co to owad ,a inne gromady . Nie chce tu opisywać co przeszła moja Mama ,bo wszystko przywlekałem do domu!. Z entomologią aktywnie mam do czynienia około 6 lat więc jestem jeszcze w "przedszkolu" i długa droga przede mną .Posty to nie moja mocna strona ,lubię czytać a dopiero zadawać pytania (a na tym forum jest co poczytać !!!... ), ale w miarę moich możliwości postaram się też od siebie wnieść coś nowego.
Pozdrawiam serdecznie '' machaon ''
Marek Hołowiński
Posty: 5057
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 4 times

Re: Witam !

Post autor: Marek Hołowiński »

Witaj Piotr. Piszesz parę słów o sobie i jest bardzo sympatycznie. I niech Ci to Forum służy jak najlepiej w rozwijaniu Twojej pasji. :okok:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam !

Post autor: Brachytron »

Witaj i tak trzymaj :ok:
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Witam !

Post autor: GrzegorzGG »

Przyłączę się również do powitania.

Witaj Piotrze :)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7251
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Witam !

Post autor: Rafał Celadyn »

Haja! :ok:
Włóczysz się po P.Błędowskiej ? Mam tam plan na ten sezon...
Pozdrawiam
Rafał
machaon
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 4 kwietnia 2013, 12:52
UTM: DA18
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Witam !

Post autor: machaon »

Jestem tam dosyć rzadko ,kiedyś bywałem tam częściej w innych celach niż owady .Raz byłem tam w tym celu i muszę powiedzieć , z owadów licznie występują tu gatunki chrząszczy ciepłolubnych trzyszczy itp.
Pustynia Błędowska jest pustynią ,ale od kilkudziesięciu lat bardzo zarosła .Na razie daruj sobie wyjazd , przeczytaj to : :gun: http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/a ... ,id,t.html

Jak będziesz się wybierać daj znać ! :ok:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7251
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Witam !

Post autor: Rafał Celadyn »

...planowałem ten wekend ale pogoda ma się spitolić ,więc chyba przyszły tydzień .Bylem tam pare razy w tamtym roku,z tym zamykaniem to pic na wodę- jak mozna zamknąć pustynię :mrgreen: ?Jest gdzieś parę tematów o tych wypadach...min. :arrow: viewtopic.php?f=87&t=19045&hilit=decorata
Podeślij telefon na pw to się jakoś ustawimy ,jeszcze parę osób też jest chętnych :wink: .
Pozdrawiam
Rafał
machaon
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 4 kwietnia 2013, 12:52
UTM: DA18
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Witam !

Post autor: machaon »

Masz Rafale wszystko na poczcie :read:
Piotr
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7251
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Witam !

Post autor: Rafał Celadyn »

...akcja pustynia w piątek(ten),piszę tutaj, bo moze ktoś będzie miał ochotę dołączyć.
Będę na miejscu koło 9-tej ,góra Dąbrówka obok Chechła.Będzie jeszcze jeden gość od Carabidae i kto tam jeszcze dotrze... :ok:
Pozdrawiam
Rafał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”