Witam wszystkich serdecznie.

Miejsce na powitania i pożegnania.
Awatar użytkownika
Los Kamilos
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2012, 21:53
UTM: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Witam wszystkich serdecznie.

Post autor: Los Kamilos »

Witam!
Nazywam się Kamil Ratajczak, mam 24 lata i mieszkam w krainie podziemnej pomarańczy czyli w Poznaniu. Entomologią zainteresował mnie mój wujek ładnych parę lat temu pokazując mi swoje bogate zbiory przeróżnych owadów. Ale tak naprawdę moja własna przygoda z motylami (bo te interesują mnie najbardziej) rozpoczęła się w roku 2003 kiedy to mając 15 lat znalazłem na koprze gąsienicę Papilio machaon (wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem). Wziąłem ją do hodowli i pewnie zapomniałbym o niej gdyby nie to, że następnego dnia przyczepiła się do gałązki a dzień później ujrzałem piękną zieloną poczwarkę. Postanowiłem zobaczyć cóż to za piękny motyl z niej wyjdzie. Możecie sobie wyobrazić jakie było moje zdziwienie kiedy następnego roku w kwietniu po powrocie ze szkoły zobaczyłem w poczwarce wygryziony otworek i robala przypominającego osę.
- Jak to? - Pomyślałem - przecież z poczwarki powinny wychodzić motyle!
Nie zastanawiając się długo zabrałem robala do wujka, który wytłumaczył mi, że jest to jakiś gatunek parazytoida i w jaki sposób do tego doszło. Pokazał mi też motyla który powinien wyjść z poczwarki. I wtedy mnie dopadło. To jest to, czym chcę się zająć. Zacząłem hodować gąsienice, wszystkie książki które znalazłem u wuja dokładnie przeczytałem. Później dostałem pierwszą siatkę i pudło do przechowywania kolekcji. I tak minęło kilka sezonów. Później założyłem rodzinę. Urodził nam się synek więc nie było kompletnie czasu na hobby. Zapał trochę zgasł. Po pracy nie było ani czasu ani chęci na uganianie się za motylami. Przez kilka wcześniejszych przeprowadzek część kolekcji się zniszczyła, część pogubiła. Wypaliłem się. Ale utworzyła się pustka którą chciałem wypełnić ogrodnictwem i kilkoma innymi zamiennikami. Teraz syn ma już prawie pięć latek. Chciałem mu pokazać łapanie motyli, może też by się zainteresował. W ręce wpadły mi też zeszyty w których robiłem notatki z wypraw i hodowli. Zacząłem szukać trochę w internecie i trafiłem tutaj. Po krótkiej lekturze wszystko wróciło! I zapał i chęci :hp: ! Tak więc zostanę tu na dłużej aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy a być może i ja od czasu do czasu podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami. Pozdrawiam i życzę udanego sezonu 2012!!! :okok:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Witam wszystkich serdecznie.

Post autor: Jacek Kurzawa »

Witaj! :hi:
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Witam wszystkich serdecznie.

Post autor: Marek Hołowiński »

Witam, mam podobne wspomnienia. Lata mijają a zapał do wgłębiania się w entomologię nie maleje...
Czego i Tobie życzę
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Witam wszystkich serdecznie.

Post autor: Miłosz Mazur »

Witamy serdecznie i życzymy przyjemnego korzystania z Forum :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”