żegnam się

Miejsce na powitania i pożegnania.
Przemek Zięba

żegnam się

Post autor: Przemek Zięba »

Inni się przedstawiają, ja się pożegnam w tym wątku, pozdrawiam wszystkich, opuszczam forum z powodów obiektywnych. Wszystkich żegnam, życząc sukcesów w razie chęci kontaktu proszę o mail na adresy
przemekzieba@gmail.com
lub
prem2@wp.pl

pozdrawiam i dziękuje za kilka fajnych lat spędzonych z Wami
:D
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: żegnam się

Post autor: CARABUS12 »

Tylko rodzi się pytanko dlaczego Przemek.
Ja też za często nie biorę tu udziału bo wydaje mi się że to forum dla motylarzy.
Ale to takie moje.
Szanuje Twoją dezyzję.
Pzdr.
Awatar użytkownika
J. Tatur-Dytkowski
Posty: 682
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2005, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: żegnam się

Post autor: J. Tatur-Dytkowski »

Eeee czy to aby przemyślana i trzeźwa decyzja? Sam jestem zalogowany na kilku forach, na których raz się dzieje, innym razem padaka. Sezon się rozpoczyna, ba - już się rozpoczął. Będzie się dziać, a im więcej nas chitynolubów, tym ciekawiej i raźniej! Zrobisz jak zechcesz, jednak decyzja mam nadzieję jeszcze nie zapadła.
brakkonta

Re: żegnam się

Post autor: brakkonta »

już od baaardzo dawna noszę się z taką samą decyzją. Przemka rozumiem i Jego (dawno już przemyślane) postanowienie utwierdza mnie w mojej wykluwającej się myśli. Na razie tyle.
Mazep
jon

Re: żegnam się

Post autor: jon »

Przemek Zięba pisze:Inni się przedstawiają, ja się pożegnam w tym wątku, pozdrawiam wszystkich, opuszczam forum z powodów obiektywnych. Wszystkich żegnam, życząc sukcesów w razie chęci kontaktu proszę o mail na adresy
przemekzieba@gmail.com
lub
prem2@wp.pl

pozdrawiam i dziękuje za kilka fajnych lat spędzonych z Wami
:D
Zastanawiam czy czasami niektórzy uczestnicy tego forum, podchodzą do bywania tutaj zbyt emocjonalnie? Sam chyba jestem znany być może ze zbyt emocjonalnego podejścia do wielu spraw, ale generalnie jednak zawsze miałem i mam do wszystkiego duży dystans. Wydaje mi się że tak należy do wszystkiego podchodzić. Sądzę, że taki dystans ma również Jarek Bury, który nagle po angielsku zniknął. Nie ukrywam - brakuje mi jego postów. Czasami sam miałem ochotę odejść z wyraźnym zaznaczeniem tego faktu. Ale po co? Nie mam nic do powiedzenia - znikam. Jak kiedyś poczuję ochotę napisania czegoś - wracam, piszę i tyle. Czy spotka się to z entuzjazmem czy nie. Czasami czuję potrzebę zaznaczenia swojej obserwacji, opisania czegoś. Tym bardziej, że publikowanie na papierze niesie ze sobą często wielkie problemy i długi czas oczekiwania. Ja już nawet założyłem, że jeśli ktoś zrobi z mojego pisania tutaj użytek dla siebie, być może nie do końca zgodny z zasadami etyki - niech mu będzie na zdrowie.
Miałem w życiu tysiące zakrętów, które rzucały poważny cień na moje plany zajmowania się entomologią, sprzedawałem zbiory, pozbywałem się ich oddając za darmo. sprzedawałem i oddawałem literaturę (podobnie jak Przemek). Dziś nawet się tego nie wstydzę, tylko czasem żałuję. Generalnie po tych wszystkich zawirowaniach życiowych, zawsze potem dochodziłem do wniosku, że ja bez entomologii to nie ja. Każdy z nas w pewnym sensie ciągle ewoluuje w swoich potrzebach. Nie wiem co mi odbije za pół roku? Może również nie będę widział sensu pisania tutaj? Może stanie się to za tydzień? Nie jesteśmy tu wbrew swojej woli. Przemek, nie musisz wiązać zajmowania się entomologią z bywaniem tutaj, tak jak robi to bardzo wielu. Twoja decyzja. Tak czy inaczej, mimo odrębności w zainteresowaniach moich i Twoich, dzięki za towarzystwo.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: żegnam się

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Warto byłoby poznać powody odejść czy dużych przerw w uczestnictwie w forum. Znając je łatwiej zrozumieć i próbować poprawić to co wymaga poprawy.
Dajcie jakieś propozycje, Jacek na pewno się do nich odniesie.
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: żegnam się

Post autor: Łukasz Buglowski »

Szkoda, mam nadzieję, że Przemek kiedyś jednak zmieni zdanie, powróci tutaj i dalej będzie pomagał oraz dzielił się swoją wiedzą.
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: żegnam się

Post autor: Jarosław Wenta »

Trochę to złośliwe i nieludzkie ;-| W każdym razie, bywaj.

Mazep - w wypadku Twego odejścia pozostaje mi żywić głęboką nadzieję, że gdzieś w sieci będzie się można natknąć na Twoje żywe wypowiedzi, których i celność i niekłamany urok nieraz mnie zachwyciły. Ale lepiej zostań...

Też uważam, że dobrze by było znać powody takich odejść, o ile nie są one zbyt osobiste.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: żegnam się

Post autor: Jacek Kurzawa »

Znam powody i (drugi to już raz viewtopic.php?p=94480#p94480 ) nie bedę Przemka zatrzymywał, przekonywał.
Nie mają one zupełnie związku z działaniem Forum i są spowodowane personalnym nieporozumieniem... ze mną.
Ustalilismy z Przemkiem, że sprawa zostaje tylko miedzy nami, nie ma winnych, wygranych ani przegranych, to sprawa prywatna i taka pozostanie. Róznica zdań nie może być źródłem niczego poza tym.

Bycie na forum jak również nie odwiedzanie go nie jest niczym nadzwyczajnym - jest zupełnie dobrowolne. Wiele osób nie odwiedza, tylko czyta, przestaje tu zaglądać i nie robi przy tym pożegnań.

Swoją drogą, z innej strony, uważam, że forum potrzebna jest gruntowna reorganizacja, bo zajmowanie się nim przestaje być dla mnie przyjemnoscią a wiele bardzo "ważnych" osób (jak dla mnie) przestało tu pisać, ze szkodą dla wszystkich.
Ten aspekt proszę jednak kontynuować w wątku:
POMYSŁY na zmianę Forum
viewtopic.php?f=15&t=17316
Krzysztof S.
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 20:30
Lokalizacja: Chocianów
Kontakt:

Re: żegnam się

Post autor: Krzysztof S. »

Przemku zawsze z uwagą czytałem Twoje posty mimo, że ostatnio sam zbytnio nie udzielałem się na forum. Jesteś członkiem tego forum od początku jego istnienia, uważam że nadal powinieneś w nim uczestniczyć. Nie widzę aby ktoś Ciebie z forum wyrzucał, zatargi z ludźmi były są i będą, a życie toczy się dalej.

Krzysiek.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: żegnam się

Post autor: Malko »

Przemku ja chciałem Ci podziękować za Twoją obecność tutaj i posty wiele się dzięki nim nauczyłem w razie pytań będę pisał e-maile:) Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: żegnam się

Post autor: Dispar »

Przemek - tylko nie zapomnij, że jak do P.B to przez Łosice i trzeba do mnie na kawe wpaść po drodze :D
Krzysztof Sućko
Posty: 54
Rejestracja: środa, 6 października 2004, 11:31
Lokalizacja: Białowieża
Kontakt:

Re: żegnam się

Post autor: Krzysztof Sućko »

Wiele osób zagląda tutaj sporadycznie z powodu braku czasu. Doktoraty, habilitacje, nowe prace ..

poczekajcie, aż minie ten mniej więcej martwy sezon .. ;)
uaktywnią się ;)
Awatar użytkownika
andrzej
Posty: 566
Rejestracja: środa, 17 listopada 2010, 20:25
Lokalizacja: Dębica

Re: żegnam się

Post autor: andrzej »

Myślę że Przemek nie będzie miał nic przeciwko że się podłączę :wink: .

Nie ma sensu kogoś i przy okazji siebie denerwować, szkoda czasu i zdrowia na złośliwe, niemerytoryczne przekomarzania. Dziękuję za okazaną pomoc.

pozdrawiam, Andrzej
Jacek Alderski
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2011, 21:58
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Wieluńska

Re: żegnam się

Post autor: Jacek Alderski »

Chwile rozstania z reguły napawają nas smutkiem i tak też wtedy się czuję...
Wielka szkoda, że dochodzi do sytuacji w wyniku których podejmowane są takie, niełatwe przecież decyzje. Powody pożegnań z Forum są oczywiście osobiste i nie należy w tym miejscu zastanawiać się nad ich zasadnością. Można jednak zastanowić się, co możemy zrobić, żeby nie dochodziło do nich w przyszłości. Może także warto byłoby również postarać się, aby rozstania nie były nieodwołalne, a tylko chwilowe...
Może jednak udałoby się jeszcze wrócić do merytorycznych, pozbawionych niepotrzebnych emocji dyskusji...
Serdecznie pozdrawiam - Jacek.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: żegnam się

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ludzie mają różne charaktery, różne są też poziomy emocji i jakość dyskusji. Dlatego warto brać na nie poprawkę i ignorować te, których poziom zejdzie poniżej akceptowalnego minimum. Nie dajmy się zwariować. Pasja jest ważniejsza.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: żegnam się

Post autor: PawełB »

trochę nie rozumiem osób które "muszą się wypisać", zwłaszcza po przeczytaniu tego wątku o handlu, ale cóż people are people......

Ja wszelkie fora traktuję jako pewnego rodzaju abonament :-) pozwalający wpisać się gdy będę miał ochotę, bo przecież do czytania i zaglądania nie potrzeba specjalnych uprawnień.

Zawsze jest tak, ze forum napędza parę osób mających więcej ochoty na pisanie i dzielenie się wiedza. Jeśli idzie o motyle (no bo tu głównie zaglądam) - wiadomo komu to zawdzięczamy :-), rzeczywiście brakuje Jarka B, ale trochę zastępuje go Jarek W który mocno się rozkręcił i podsyła mnóstwo fajnych fotek i informacji terenowych. Nadal można znaleźć ciekawe informacje, wiele osób naprawdę imponuje wiedza lub rozległością zainteresowań (nasi dyżurni "oznaczacze wszystkiego") Szkoda, ze tak mało na forum udzielają się "zawodowi motylarze" że tak pozwolę sobie nazwać osoby na etatach naukowych, ale poniekąd to rozumiem, bo prowadzą różną działalność, rozwijają się no i ktoś ich tam z wyników rozlicza, a nie z pisania na forum dla amatorów. Mam jednak wrażenie że np. w chrząszczach takich osób jest więcej.

Z kolei często też nadchodzi po paru latach okres zniechęcenia i wyjałowienia forum (to obserwuję na pewnym forum fotograficznym, które śledzę od dawna). Wszyscy już wszystko wiedza i nie mają ochoty dyskutować, a nowi nie bardzo mogą takie lokomotywy zastąpić. No i może to ten etap??? Jakos mało się dzieje, myślę ze rok, dwa temu było chyba ciekawiej, ale przecież nikogo za to nie chce winić, sam też za wiele nie wnoszę rzeczy nowych, z braku czasu głównie.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: żegnam się

Post autor: Kamil Mazur »

Wiesz Pawel, 'wypisywanie' sie z forum to takie spektakularne, mozna nadac temu jakis rozglos w stylu 'placzcie bo odchodze'. Odchodzisz to odchodzisz - Twoja wola i finito.
Dla mnie to taka groteska sie troche robi... ale wolno przeciez kazdemu robic co chce, tzn. kazdy moze sie wypisac jak chce i w jaki sposob chce.
(sorry za moja pisownie ale mam teraz niemiecka klawire i nie chce mi sie szukac na niej polskich znakow)
Awatar użytkownika
Almandyn
Posty: 1383
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 09:48
Gender: women
Lokalizacja: Białystok

Re: żegnam się

Post autor: Almandyn »

Dziękuję za wszystko, wiele się od Was nauczyłam. Mam jeszcze nadzieję, że to nie 'ostatnie pożegnanie' :wink: :mrgreen:
Bądźcie zdrowi.

Alina Kołodko 'Almandyn"
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: żegnam się

Post autor: Miłosz Mazur »

Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie założyć dział "odeszli od nas" albo "klepsydry"....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”