Dzień dobry.

Miejsce na powitania i pożegnania.
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 15 marca 2008, 17:22
UTM: XU30/WU97
Specjalność: Formicidae
Lokalizacja: Poznań/Trzcianka

Dzień dobry.

Post autor: Michał Michlewicz »

Witam wszystkich forumowiczów!
Co prawda na forum zarejestrowany jestem już jakiś czas, jednak miałem sporą przerwę w jego użytkowaniu. Nie przedstawiałem się w momencie rejestracji, więc gwoli zasady "lepiej późno niż później" zrobię to teraz ;-)
Nazywam się Michał, mieszkam w Trzciance, powiat czarnkowsko-trzcianecki, województwo wielkopolskie. Mam 19 lat. Zamiłowanie do owadów mam od bardzo wczesnych lat dzieciństwa. Na początku były to wszelkie owady zbierane na polu koło działki i nabijane na szpilki krawieckie. Miałem wtedy, bo ja wiem... 6 lat? Następnie nadeszły czasy szpilek entomologicznych i większego profesjonalizmu. Ostatecznie oddałem się bez reszty myrmekologii, której jestem wierny już jakieś 4 lata. Zajmuję się tworzeniem zbioru mrówek Polski. Od zeszłego roku zacząłem również bliżej przyglądać się polskim osowatym, jednak w dużo mniejszym stopniu niż mrówkom.
Czy poza znanymi mi osobami kogoś z tego forum interesuje rodzina Formicidae?
Pozdrawiam serdecznie, Michał.
Awatar użytkownika
Almandyn
Posty: 1383
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 09:48
Gender: women
Lokalizacja: Białystok

Re: Dzień dobry.

Post autor: Almandyn »

Witaj na Entomo :D :D :D
Myślę, że Twoja wiedza w zakresie myrmekologii da nam wiele cennych informacji o tych pracusiach :mrgreen:
Mnie osobiście interesuje zależność między niektórymi gatunkami modraszków a mrówkami 8) .
Pozdrawiam
Ala
Przemek Zięba

Re: Dzień dobry.

Post autor: Przemek Zięba »

Hej Michale!
mnie o mrówki pytać nie musisz a i na inne Aculeata spoglądam ostatnio jakoś życzliwie, zwłaszcza na Sphecidae
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 15 marca 2008, 17:22
UTM: XU30/WU97
Specjalność: Formicidae
Lokalizacja: Poznań/Trzcianka

Re: Dzień dobry.

Post autor: Michał Michlewicz »

Ja ostatnio poza mrówkami również rozszerzam swoje zainteresowania. Brnę coraz bardziej w Vespidae, jednak głównie podrodziny Vespinae i Polistinae, jako że najbardziej z owadów interesują mnie te społeczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”