Bzyg-wiecej informacji

Bzygowate
justa
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 00:01
Lokalizacja: Łódz

Bzyg-wiecej informacji

Post autor: justa »

Poszukuje dowiedziec sie czegos wiecej na temat tych imponujacych owadow.
Od dluzszego czasu(kilku lat) interesuja mnie.Mam tylko wielki dylemat.Wczoraj wpadla do mnie prawdopodobnie samica tego gatunku i zlozyla jaja na mojej moskitierze,ktora mam w oknie.Wleciala przez dziure,ktora jest zrobiona od parapetu okna(przy zamykaniu okna sie zrobila :P ).
Jaja sa malutkie i okrągle(moze to cma jakas je zlozyla ale ze wzgledu na ich nie duza wielkosc podejzewam ta "muche").Dzis sa juz koloru złotawego(tak sie lśnią jakby w tym kolorze),a byly jakby biale po złozeniu.Jaj jest na oko okolo 50-100?Nie potrafie ich zliczyc,bo dostaje oczopląsu :D .
Samice wypuscilam łapiąc ja w szklanke,bo z szyby okna inaczej sie nie da ;).
Prosila bym o wiecej informacji na temat wylęgu jaj,czy one wogole sie wylęgna i z tego co wiem,gąsienice sa drapiezne(wiem,mi nie zagrazają ale mam tez hodowle szczurow rasowych,moga sie zatruć po zjedzeniu albo nie wiem) i za jaki czas moga sie one wylęgnać oraz,co z nimi zrobić jesli nie wyjda na zewnatrz,lecz beda wedrowac mi do pokoju ;).
Jak je przeniesc,gdzie ect. Bede wdzieczna za odpowiedz.Mozna takze pisac na gy gy :).Moj nr 3333112.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Łukasz Mielczarek
Posty: 915
Rejestracja: środa, 31 maja 2006, 18:58
Specjalność: Diptera
Lokalizacja: Włoszczowa/Kraków/Olkusz

Post autor: Łukasz Mielczarek »

Widze że jesteś z Łodzi, a to jest obecnie centrum Syrphidologi w tym kraju.Skontaktuj się z
Dr Bogusławem Soszyńskim, a otrzymasz wszelkie informacje o palearktycznych gatunkach tej rodziny jakie tylko będziesz chciała.


Pozdrawiam,
Łukasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Syrphidae”