Larwa- glisda w pościeli

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
okurosia3
Posty: 3
Rejestracja: środa, 24 listopada 2021, 11:27
Gender: women
UTM: 05-816

Larwa- glisda w pościeli

Post autor: okurosia3 »

Witam. Zaczęło się od jedego ugryzienia na nodze. Po kolejnej nocy było następne i po 2 następnych nocach znow 2 ugryzienia. Zaczęłam przeszukiwać pościel schowana w szufladzie pod łóżkiem. Znalazlam 4 robaczki takie jak na zdjęciach. Wszystko co było pod łóżkiem wyrzuciłam na balkon i 2 razy spiskalam sypialnię Raidem na pluskwy /bo myślałam że to pluskwy sie tu zalegly/. Ugryzienia się już nie pojawiają ale po kilku dniach od sprzatania znów znalazlam jednego robaczka. Tak naprawdę wygląda jak larwa- glisda. Jest powolny. Prazkowany i owłosiony. Brzuch ma jasny. Trochę podobny do szubaka ale chyba nie tak długi. Co to może być? Czy jest groźny? W mojej sypialni spi małe dziecko. Czy czyszczenie łóżka gorąca parą pomoże? Czy mogę to przenieść na ubraniach do czyjegoś domu?
Z góry dziękuję za pomóc!
Załączniki
Zdjęcie
Zdjęcie
Screenshot_20211124-122345_Gallery.jpg (216.93 KiB) Przejrzano 1449 razy
okurosia3
Posty: 3
Rejestracja: środa, 24 listopada 2021, 11:27
Gender: women
UTM: 05-816

Re: Larwa- glisda w pościeli

Post autor: okurosia3 »

Zdjęcie larwy od spodu
Załączniki
Screenshot_20211124-123352_Gallery.jpg
Screenshot_20211124-123352_Gallery.jpg (83.63 KiB) Przejrzano 1444 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Larwa- glisda w pościeli

Post autor: Aneta »

Larwa drobnego skórnikowatego (nie wykluczałabym mrzyka), nic groźnego. Dziecku prędzej zaszkodzą opary Raida niż te stworzonka.
okurosia3
Posty: 3
Rejestracja: środa, 24 listopada 2021, 11:27
Gender: women
UTM: 05-816

Re: Larwa- glisda w pościeli

Post autor: okurosia3 »

Aneta pisze:Larwa drobnego skórnikowatego (nie wykluczałabym mrzyka), nic groźnego. Dziecku prędzej zaszkodzą opary Raida niż te stworzonka.

Bardzo dziękuję! A czy to gryzie ? Czy mogę przenieść to na ubraniu do domu innej osoby ?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Larwa- glisda w pościeli

Post autor: Aneta »

Nie gryzie. Przenieść można by - ewentualnie - z nieużywanymi, niepranymi, długo leżącymi rzeczami (ale takimi z materiałów pochodzenia zwierzęcego - pierze, wełna, futra); na normalnie użytkowanych ubraniach nie. Aczkolwiek te chrząszcze są tak pospolitymi synantropami, że żyją zapewne w większości mieszkań.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”