Prośba o identyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
gr8
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 8 listopada 2021, 21:14

Prośba o identyfikację

Post autor: gr8 »

Witam,
Od półtora miesiąca zmagam się z plagą małych meszek w mieszkaniu. Nie mam pojęcia co to może być, ani to muszki owocówki ani ziemiórki (brak jakikolwiek kwiatów w mieszkaniu). Próbowałem wszystkiego raidow, brosów jedynie do lepów sie przyklejają. Siedzą dosłownie wszedzie: kuchnia, salon, łazienka w ilościach kilkuset. Po rozmowie z sąsiadami wiem, że też mają ten sam problem. Najgorzej jest na parterze gdzie mieszkam, im wyższe piętro tym mniej ich. Siedzą też w wiatrołapie po wejściu na klatkę schodową. Proszę o pomoc w identyfikacji tego stworzenia, ewentualnie może jakieś sposoby na wytępienie. Ogólnie zauważyłem, że w zależności od pogody jest ich więcej/mniej ostatni nastąpiło straszne nasilenie, do tego stopnia, że nie można kawy wypić bo w trakcie wpadają do kubka ;o.
Załączniki
IMG_20211108_182725.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (318.44 KiB)
IMG_20211108_182744.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (279.06 KiB)
IMG_20211108_182810.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (306.04 KiB)
IMG_20211108_183646.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (276.73 KiB)
IMG_20211108_183853.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (241.22 KiB)
Alex_63

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Alex_63 »

To są Drosophilidae (niekoniecznie owocówka). Zapewne coś gnije gdzieś w "kącie"
gr8
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 8 listopada 2021, 21:14

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: gr8 »

Dziękuję za odpowiedź.
Gnije coś roslinnego typu ziemniaki w piwnicy czy raczej jakiś szczur? Jak z tym walczyc - czym? Jakies zagrożenie dla ludzi? W domu niemowlę 6cio tygodniowe :/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”