Co to za larwa?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Duda
Posty: 3
Rejestracja: środa, 27 września 2017, 15:24

Co to za larwa?

Post autor: Duda »

Cześć, przed chwilą zobaczyłem ją w kuchni na suficie i jeszcze jedną na ścianie. Czy to larwy moli? Kilka tygodni temu był w mieszkaniu problem z molami ubraniowymi, ale wydawało się, że został zażegnany (żadnych latających owadów od dobrych dwóch miesięcy). No i larw nigdy nie miałem okazji zobaczyć, a tu teraz takie coś i to na suficie w kuchni.

Proszę o identyfikację.

Zdjęcie jest zbyt duże i nie chce się załadować, więc wklejam link:

https://images91.-wstawianie-linkow-z-zewnetrznych-serwerow-zabronione-/539/f4b95e50d37619b2gen.jpg
Załączniki
f4b95e50d37619b2gen.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (79.04 KiB)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Co to za larwa?

Post autor: Antek Kwiczala † »

Gąsienica faktycznie wygląda na przedstawiciela Tineidae, ale z tego zdjęcia gatunku nie da się rozpoznać.
BTW:
Zdjęcie wcale nie jest za duże, wręcz zbyt małe (79KB), i w miejscu gdzie jest gąsienica nieostre.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to za larwa?

Post autor: Aneta »

Zdjęcie, fakt, mało wyraźne, ale ja jednak stawiałabym na Plodia interpunctella.
Duda
Posty: 3
Rejestracja: środa, 27 września 2017, 15:24

Re: Co to za larwa?

Post autor: Duda »

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedzi.

Wygląda na to, że mieliście rację i będzie to przedstawiciel mola spożywczego. Zauważyłem dzisiaj więcej takich okazów na zeszłorocznych orzechach włoskich, które kilka dni temu przyniosłem do domu. Stamtąd musiały wyjść, pytanie tylko czy te dwa osobniki, które znalazłem w kuchni na ścianie i suficie był jedyne, które postanowiły sobie pozwiedzać, czy wyszło ich więcej i już buszują mi po kuchni.

Tak czy inaczej, czeka mnie generalnie sprzątanie i przeglądanie wszystkiego :ap:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”