Co to za stworek od tygodnia terroryzuje mój dom?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Morecus
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2021, 09:49

Co to za stworek od tygodnia terroryzuje mój dom?

Post autor: Morecus »

Witam,

Pytanie głównie do uzytkowniczki o nicku Aneta. Szanowna Pani co to może być? Jak to wytępić? Czy jest to groźne?
Jeśli to istotne, to mieszkam 50m od sosnowego lasu. W ciągu ostatniego tygodnia nawiedziło to nas ok 15 razy... O dziwo zawsze chodzi sobie po panelach. W kuchni póki co nie widoczne.

Po za tym ustrojstwem którego nie znamy, mamy też przyjaciół z którymi się zakupowalismy i którym pomagamy, jak: jerzyki, dudki, pszczoly, bociany, ropuchy, jaszczurki, sarny, zające, wiewiórki i uwaga (!) mamy też sokoły i jastrzebie ;)
Załączniki
18.07.2021 Bełchatów
18.07.2021 Bełchatów
received_335919521492505.jpeg (27.7 KiB) Przejrzano 1457 razy
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co to za stworek od tygodnia terroryzuje mój dom?

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Chrząszcz z rodziny biegaczowatych ( Carabidae), zachodzą do domów, całkiem przypadkiem. Nie mają nic do ludzi :)
Morecus
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2021, 09:49

Re: Co to za stworek od tygodnia terroryzuje mój dom?

Post autor: Morecus »

Dziękuje kolego!

Generalnie jedno mnie zastanawia, skąd Wy macie taką wiedzę na ten temat? Pasja? Praca? Ja nim napisałem post na tym forum, przeczytałem kilka wątków i tematów w internecie (stąd zauważyłem jak pomocna jest choćby Aneta). Mnie to pasowało co najmniej do 2 innych insektów (przepraszam jeśli to złe nazewnictwo - jestem laikiem w tym temacie) tj. do mącznika i jednego innego który bardzo lubi drewno - problem w tym że dla mnie - one wszystkie wyglądały jednakowo... 30 lat mieszkałem w bloku i tego typu żyjątka były mi totalnie obce, ba, nawet mnie to nie interesowało. Od 2 miesięcy, kiedy mieszkam w nowym domu, poznałem różnego typu ptaki, gady, płazy.

Na koniec powiem, że życzył bym sobie by tego ludzie obsługiwali mnie jako doradcy w wielu innych dziedzinach tj. medycyna, budownictwo czy choćby bankowość.
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co to za stworek od tygodnia terroryzuje mój dom?

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Cóż mogę powiedzieć... Owady obserwuję od 14 roku życia, a więc od... dobrych kilkudziesięciu lat.
Pasja, nie zawód, dzięki temu u mnie długo trwa i nie nudzi.
Samo przyporządkowane chrząszcza do jednej z największych rodzin nie jest problemem, oznaczenie co do rodzaju w tym przypadku jest już dla mnie trudniejsze. Obstawiam rodzaj Harpalus lub Ophonus.
Co do pomocy w dziedzinie bankowości - kończyłem ekonomię więc może cosik tam jeszcze pamiętam :smiech:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”