Proszę o pomoc co to za robak ?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
MacGi
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 15 lipca 2021, 11:37
UTM: Gdansk

Proszę o pomoc co to za robak ?

Post autor: MacGi »

Witam
były w mięcie i pomidorach rozeszły się po domu przez otwarty balkon
Załączniki
toto on
toto on
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (170.75 KiB)
Oto on
Oto on
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (131.99 KiB)
Takie powstaje ugryzienie
Takie powstaje ugryzienie
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (44.87 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o pomoc co to za robak ?

Post autor: Aneta »

Roztocze, i wygląda na to, że z dwóch różnych grup - pierwsze to najprawdopodobniej jakieś ptasie pasożyty (masz ptasie gniazda w pobliżu mieszkania?), drugie raczej roślinożerne; gryzą tylko te pierwsze.
MacGi
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 15 lipca 2021, 11:37
UTM: Gdansk

Re: Proszę o pomoc co to za robak ?

Post autor: MacGi »

Mieszkam na przedostatnim piętrze. Po obu stronach mam sąsiadów i nad sobą też. Wątpię żeby ktoś na balkonie miał gniazdo. Chyba, że na dachu blaku. Czasem jakiś ptak przyleci i usiądzie na barierkę balkonową. Jak się ich pozbyć???? Wyrzucone zostały wszystko kwiaty. Balkon całkowicie pusty. Czasem zauważę pojedyncza sztukę na łóżku lub parapecie i odrazu zabijam
Załączniki
takie
takie
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (194.49 KiB)
takie cos
takie cos
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (169.02 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o pomoc co to za robak ?

Post autor: Aneta »

Nie wykluczałabym gniazd pod dachem albo w elewacji - roztocze mogłyby schodzić z nich w dół, na niższe piętra. Możesz sprawdzić na ścianach czy nie widać jakichś wędrujących osobników i ewentualnie spryskać podejrzane miejsca jakimś insektycydem (acz z umiarem, żeby nie podtruć się samemu). Dobrze byłoby też założyć moskitierę - nie wiem tylko, czy uda się dostać taką z odpowiednio drobnymi oczkami.
MacGi
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 15 lipca 2021, 11:37
UTM: Gdansk

Re: Proszę o pomoc co to za robak ?

Post autor: MacGi »

Witam proszę o ocenę dzisiaj znalazłem takiego osobnika
Załączniki
Co to jest
Co to jest
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (109.21 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o pomoc co to za robak ?

Post autor: Aneta »

To jest gryzek; wbrew nazwie nie gryzie ludzi.
MacGi
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 15 lipca 2021, 11:37
UTM: Gdansk

Re: Proszę o pomoc co to za robak ?

Post autor: MacGi »

dziękuję za odpowiedź. A na 4 oraz 5 zdjęciu od góry ? czyli co mam jakąś plagę różnych robali ? jak je całkowicie usunąć z mieszkania? istnieją jakieś dobre preparaty które się np rozpyla w zamkniętym mieszkaniu na kilka dni a później wietrzy mieszkanie ?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o pomoc co to za robak ?

Post autor: Aneta »

MacGi pisze:A na 4 oraz 5 zdjęciu od góry ?
Roztocze.
czyli co mam jakąś plagę różnych robali ? jak je całkowicie usunąć z mieszkania?
Gryzki są częste w domach, zwłaszcza przy zbyt wysokiej wilgotności - ogólnie nie są szkodliwe, natomiast ten Twój wygląda na gatunek żerujący w zapasach żywności, więc przydałoby się je przejrzeć i popakować w szczelne pojemniki. Tu nie ma co wkraczać z chemią.
Co do roztoczy, jeśli nie znajdzie się i nie zlikwiduje ich źródła (ja nadal obstawiam przychodzenie z zewnątrz, z ptasich gniazd), jednorazowe wytępienie osobników w mieszkaniu będzie, cóż, jednorazowe, bo za chwilę przedostaną się kolejne.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Proszę o pomoc co to za robak ?

Post autor: Antek Kwiczala † »

czyli co mam jakąś plagę różnych robali ? jak je całkowicie usunąć z mieszkania?
Ewolucja owadów na Ziemi trwa już prawie 400 mln lat. Obecnie znanych jest ponad 1 mln gatunków, a przypuszcza się, że kilka milionów jest jeszcze do odkrycia. Żyjemy więc na planecie, której gospodarzami są owady. Nie masz żadnych możliwości, by w twojej okolicy (np. w mieszkaniu) wybić wszystkie owady. Na miejsce zabitych na pewno przybędą nowe. Owady na Ziemi bez człowieka na pewno przetrwają, ale człowiek bez owadów nie!!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”