Prośba o identyfikację.

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
zapiur
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 19 lutego 2021, 12:42

Prośba o identyfikację.

Post autor: zapiur »

Pojawiło mi się to w zeszłym roku w kuchni. Najpierw zobaczyłem go w przyprawach, ale nie wiem, czy to nie przypadek. Później jeszcze znalazłem kilka sztuk w orzechach ziemnych. Próbowałem wytruć jakimś specyfikiem na owady biegające i na chwilę zniknął, ale pojawił się ponownie. A może to jakiś drewnojad a w kuchni znalazł się tylko przypadkiem? Zdjęcie w dużym powiększeniu, bo to coś jest małe a nie mam w domu żadnego profesjonalnego aparatu - to jest zdjęcie z iphone'a (wyszło wyraźniej niż z aparatu cyfrowego).
Załączniki
04.2021 r
04.2021 r
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (152.27 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: Aneta »

Coś z Silvanidae, z dużym prawdopodobieństwem Oryzaephilus sp., czyli trop żywnościowy trafny. Niestety zdjęcie nie pozwala na stuprocentowo pewne ID.
zapiur
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 19 lutego 2021, 12:42

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: zapiur »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zapytam jeszcze czy wiadomo jak to wytępić? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: Aneta »

Trzeba dokładnie przejrzeć zapasy, jeśli coś jest zaatakowane - wyrzucić, resztę produktów zamknąć w naprawdę szczelnych pojemnikach i pilnować, żeby nic z żywności nie wpadło za czy pod meble (to ostatnie tyczy się głównie domów z dziećmi czy zwierzakami ;) ). Jeśli chrząszcze nie będą mogły znaleźć nic do jedzenia, same poznikają.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”