Obrzeżek golębi

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Ebewa
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 6 czerwca 2021, 19:49
Gender: women
UTM: Opole

Obrzeżek golębi

Post autor: Ebewa »

Witam. Znalazłam 4 sztuki w mieszkaniu jestem przerażona wydaje mi się że to obrzeżek ( wczoraj przeszukałam całe forum i znalazłam zdjecie tego paskudztwa) . Co odstrasza te kleszcze jak się przed nimi chronić. Czy taka ilość świadczy o tym że zaczęły się już rozmnażać w moim mieszkaniu? A może wchodzą przez otwarty balkon i okna. Dziś zgłasza sprawę do spółdzielni. Czy są jakieś naturalne metody na jego zwalczenie.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Obrzeżek golębi

Post autor: Aneta »

Jeśli to rzeczywiście obrzeżek (dlatego najlepiej wrzucić zdjęcia na forum), to znaczy, że blisko mieszkania muszą być ptasie gniazda. I jedyną pewną metodą zwalczenia obrzeżka jest usunięcie tychże.
Ebewa
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 6 czerwca 2021, 19:49
Gender: women
UTM: Opole

Re: Obrzeżek golębi

Post autor: Ebewa »

Próbowałam dodać zdjęcie ale się nie wczytało. Wysłałam do administracji niestety potwierdzili. Spryskali okna balkn ściany i poszli powiedzieli ze preparat działa miesiąc i na pewno robactwo się znów pojawi . Jestem nadal przerażona. Czy są jakieś odstraszacze naturalne jakieś rośliny, zapachy które mogą mi pomóc?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”