Co to za owad?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Lobo86
Posty: 7
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2021, 15:25
UTM: Wrocław

Co to za owad?

Post autor: Lobo86 »

Dzień dobry:) chciałem się dowiedzieć, co to za owad? Widuję je na ścianach i parapetach. Czy jest sie czego obawiać? Zdjęcie może niezbyt ostre, ale pewien zarys widać:)
Załączniki
Zdjęcie własne z 14.04.2021
Zdjęcie własne z 14.04.2021
20210415_095015.jpg (349.53 KiB) Przejrzano 1791 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to za owad?

Post autor: Aneta »

Mrzyk (Anthrenus), pospolity synantrop. Widujesz je pojedynczo czy w dużej liczbie? Jeśli to pierwsze, to norma. Jeżeli pokazują się bardzo często, to znaczy że znalazły sobie jakieś dobre źródło pożywienia i rozmnożyły sie nadmiarowo, wtedy trzeba przejrzeć wyroby z wełny, futer, pościel z pierza itp. rzeczy pochodzenia zwierzęcego.
Lobo86
Posty: 7
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2021, 15:25
UTM: Wrocław

Re: Co to za owad?

Post autor: Lobo86 »

Dzięki wielkie! Widuję je co jakiś czas, pojedynczo lub po 2-3 sztuki, niektóre jakby już wysuszone. Rozumiem, że nie są jakoś specjalnie groźne?:)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to za owad?

Post autor: Aneta »

Nie, nie są. Ewentualnie alergicy mogą uważać, bo larwy mrzyków mają włoski o uczulającym działaniu.
Lobo86
Posty: 7
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2021, 15:25
UTM: Wrocław

Re: Co to za owad?

Post autor: Lobo86 »

Dziękuję Ci Aneto za odpowiedź ;) Na dobrą sprawę dzięki temu Mrzykowi odkryłem te forum, więc nie ma tego złego...;) Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”