Co to to jest

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
egonon
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2021, 22:19

Co to to jest

Post autor: egonon »

Witam znawców,
Zauważyłem u siebie w kuchni takie zwierzę jak na zdjęciach. Żywi to się różnego rodzaju jedzeniem z kuchni - mąką, herbatą, kaszą itp. Potrafi przegryźć plastikowe woreczki. A wszystko zaczęło się najprawdopodobniej od kakaowca przywiezionego z Dominikany, w nim były ich dziesiątki jak nie setki.
Potrafią też latać.
Czy ktoś wie co to jest, czy jest niebezpiecznie dla zdrowia i jaki jest najlepszy sposób żeby się tego pozbyć?

Z góry dziękuję
Załączniki
Wrocław, marzec 2021
Wrocław, marzec 2021
IMG-20210305-WA0002.jpg (100.3 KiB) Przejrzano 1079 razy
Wrocław, marzec 2021
Wrocław, marzec 2021
robal.jpg (52.94 KiB) Przejrzano 1079 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to to jest

Post autor: Aneta »

To albo Lasioderma serricorne, albo Stegobium paniceum, z tych zdjęć trudno rozstrzygnąć. W każdym razie postępowanie jest takie samo - wyrzucić zaatakowane produkty, resztę zamknąć w szczelnych pojemnikach. Dla zdrowia nie są groźne.
egonon
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2021, 22:19

Re: Co to to jest

Post autor: egonon »

Dziękuję za odpowiedź, postaram się złapać go na lepszym zdjęciu. A czy istnieją jakieś spraye lub inne środki żeby je wybić raz na zawsze? Zauważyłem, że wychodzą z róźnich zakamarków gdzie pewnie leży jakiś okruszek chleba a do których nie mam dostępu więc pewnie wszystkich nie będę w stanie się pozbyć wyrzucając tylko jedzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”