Proszę o identyfikację.

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Zuzu
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 marca 2020, 03:46
Gender: women

Proszę o identyfikację.

Post autor: Zuzu »

Cześć, od około 3 tygodni sporadycznie widuję te robaki. Pojawiają się najczęściej w nocy lub wieczorem i krążą po pokoju. Moje obrzydzenie jednak przeszło samo siebie wczoraj, kiedy w przeciągu 20 minut zabiłam cztery takie robaki. Co to takiego i jak się tego pozbyć? Proszę o pomoc.
Załączniki
Zdjęcie zrobione tydzień temu. Puste opakowanie po jogurcie dorwał Pan Robak, a nie było mnie może z 10 minut. Normalnie w pokoju nie ma żadnego jedzenia.
Zdjęcie zrobione tydzień temu. Puste opakowanie po jogurcie dorwał Pan Robak, a nie było mnie może z 10 minut. Normalnie w pokoju nie ma żadnego jedzenia.
Screenshot_20200318-033632_Messenger.jpg (346.05 KiB) Przejrzano 2575 razy
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Proszę o identyfikację.

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Ciekawa sprawa, chrząszcz z rodziny Cleridae czyli przekraskowate. I chyba rodzaj Opilo, a to nie są częste owady. Niektóre wręcz rzadko w przyrodzie spotykane.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o identyfikację.

Post autor: Aneta »

Zuzu, nie masz w domu drewna kominkowego/opałowego, zwłaszcza z korą? Albo jakichś innych nieokorowanych obiektów drewnianych (jakieś dekoracyjne pieńki itp.)? Te chrząszcze nie występują same z siebie w domach - są drapieżnikami żerującymi na owadach jedzących drewno, więc musiały zostać przyniesione z zewnątrz.
BTW jak napisał Rafał, to dość rzadkie owady, więc dobrze byłoby, żebyś zamiast zabijać, wypuszczała je.
Zuzu
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 marca 2020, 03:46
Gender: women

Re: Proszę o identyfikację.

Post autor: Zuzu »

Faktycznie, w domu jest drewno na opał. Nie miałam pojęcia, że to chrząszcz, szczerze mówiąc bałam się, że to coś zupełnie innego. Właśnie znalazłam dwa robaczki w pokoju i specjalnie zdemontowałam moskitierę żeby je wypuścić. Dziękuję Wam za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o identyfikację.

Post autor: Aneta »

Zuzu pisze:Właśnie znalazłam dwa robaczki w pokoju i specjalnie zdemontowałam moskitierę żeby je wypuścić.
:brawo:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”