Muchy w aucie

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Sok_85
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 20 lutego 2020, 10:48
UTM: Białystok

Muchy w aucie

Post autor: Sok_85 »

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem nowy samochód który był sprowadzony z Belgii. Nie znam historii samochodu, ale nie wygląda na to, żeby działo się z nim coś niezwykłego u poprzedniego właściciela.

Pojawiłem się jednak na tym forum, bo w aucie powstał problem z muchami.

Obecnie mało użytkuję ten samochód i na codzień stoi schowany w garażu, ale jak dzisiaj postanowiłem się nim przejechać, to na szybie pojawiła mi się mucha, a chwilę później kolejna i kolejna. Wszystkie były takie jak na zdjęciu i pojawiały się nie wiadomo skąd, w trakcie jazdy. Podejrzewam, że gdzieś w aucie jest miejsce w którym się wylęgają i w momencie kiedy auto zaczęło jechać wyszły "na przejażdżkę":)

Proszę o pomoc w namierzeniu co to za muchy i jak mógł bym się ich pozbyć. Załączam zdjęcie jednej z uchwyconych much.

Pozdrawiam.
Załączniki
20200220_101608.jpg
20200220_101608.jpg (326.16 KiB) Przejrzano 2677 razy
Sok_85
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 20 lutego 2020, 10:48
UTM: Białystok

Re: Muchy w aucie

Post autor: Sok_85 »

Nie jest nikt w stanie pomóc w tym temacie ?

Dziś kolejna przejażdżka i kolejne 10 sztuk ubite w ciągu 30 minut :/

Skąd mogą się wziąć muchy w aucie, od jakiejś padliny?
Chyba było by też czuć że coś mi w aucie zdechło?

A czy wilgotna ziemia to dobre miejsce dla rozwijania się much, może auto było zalane ?

Co to w ogóle za gatunek muchy na tym zdjęciu?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Muchy w aucie

Post autor: Jacek Kurzawa »

Z opisu wynika, że muchy w aucie przebywają ukryte i podczas jazdy zostają ze swojego miejsca wypłoszone. W aucie mogły pojawić się na okres zimowania lub (załóżmy) prowadzą rozwój w czymś, w podwoziu, w padlinie (np jakaś zdechła mysz w zderzaku lub mokra ziemia). Nie przejmowałbym się tym zbytnio. jeśli jest ukryta padlina to one ją przerobią a potem uciekną z auta, bo przecież na tapicerkę się nie przerzucą. Jeśli pochodzą z okazów zimujących to trzeba im dać czas na wybudzenie się i uwolnić (no i tu właśnie mamy przypadek zawlekania gatunku_. proponowałbym więc złowić te muchy i zabezpieczyć, ponieważ może właśnie to być gatunek nowy dla Polski, oczywiście jako zawleczenie, chociaż nie można wykluczyć, że dojdzie do reprodukcji tego gatunku u nas. Reasumując - muchy trzeba złowić i cieszyć się, ze sprzedawca nie zorientował się przy sprzedaży, że sprzedaje auto z tak potencjalnie cenną entomologiczną zawartością :-)
Oznaczenie gatunku może nastąpić po obejrzeniu okazów pod binokularem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”