Prośba oidentyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
zarek99
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 3 grudnia 2019, 14:47
UTM: Legnica

Prośba oidentyfikację

Post autor: zarek99 »

Dzień dobry

Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu co to za robaczki i czy są szkodiwe ??
Znalazłem je w sowim mieszkaniu w wykładzienie w szafie, w kanapie.
Załączniki
Zdjecie wykonane na piepierze 01.12.19 jak je znalazlem w szafie
Zdjecie wykonane na piepierze 01.12.19 jak je znalazlem w szafie
IMG_0049.jpg (343.91 KiB) Przejrzano 3244 razy
Maciej Sosnowski
Posty: 483
Rejestracja: niedziela, 19 sierpnia 2018, 11:37
UTM: EC09
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 1 time

Re: Prośba oidentyfikację

Post autor: Maciej Sosnowski »

Larwy mrzyka (anthernus sp.). Są bardzo szkodliwe i niszczą wszelkiego rodzaju materiały włókiennicze, książki, wypchane zwierzęta, zbiory entomologiczne itp.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba oidentyfikację

Post autor: Aneta »

Maciej Sosnowski pisze:Larwy mrzyka (anthernus sp.). Są bardzo szkodliwe i niszczą wszelkiego rodzaju materiały włókiennicze, książki, wypchane zwierzęta, zbiory entomologiczne itp.
1. Anthrenus.
2. Bez przesady z tą szkodliwością. Zbiory zoologiczne owszem, ale w domu mrzyki konsumują głównie to, co wpadnie w szpary podłogowe czy za meble; od materiałów włókienniczych wolą wyroby z futer czy wełny, jednak i te zagrożone są przede wszystkim wtedy, gdy leżą długi czas zapomniane i nie ruszane. Natomiast jeszcze nie widziałam zaatakowanych przez mrzyki książek i podejrzewam, że mogłoby to się stać tylko w skrajnej mrzykowej desperacji, bo te chrząszcze zdecydowanie wolą białko od celulozy.
zarek99
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 3 grudnia 2019, 14:47
UTM: Legnica

Re: Prośba oidentyfikację

Post autor: zarek99 »

A jak można sie ich pozbyć ?? Da się jakimis środkami które mogę kupić czy trzeba specjalistyczną firme wzywać
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba oidentyfikację

Post autor: Aneta »

Żeby pozbyć się do poziomu "są, ale ich nie widać" ;) , wystarczy częściej sprzątać, przeglądać i wietrzyć potencjalnie narażone rzeczy. Pewnie, można zastosować broń ostateczną i sięgnać po jakieś insektycydy, ale uważam, że na mrzyki to za duży kaliber (tym bardziej, że to nie są środki zupełnie obojętne dla zdrowia).
zarek99
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 3 grudnia 2019, 14:47
UTM: Legnica

Re: Prośba oidentyfikację

Post autor: zarek99 »

No dobra dziękuje bardzo :) to własnie zrobiłem i wszystko wysparzatałem umyłem poprzestawiałem. Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”