Prośba o identyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Robson
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 28 listopada 2019, 17:44

Prośba o identyfikację

Post autor: Robson »

Dzień dobry,

niedawno kupiłem mieszkanie od developera (10 piętro). Ekipa od wykończeń skończyła robotę, ale coś tam delikatnie zalali w okolicy jednego rogu pokoju. Listwa odeszła, pod listwą widoczne trochę pleśni. Wyszorowali, nasmarowali czymś. Śladu nie ma.

Po paru dniach nadal jest ok, jest jeszcze lekki "ziemisty" zapach ale wygląda, że miejsce będzie wkrótce ok.

Problem taki, że jak się uważnie przyglądałem temu miejscu dzisiaj to zauważyłem mikroskopijne dosłownie robaczki (sztuk 5).
Prośba o identyfikację co to i czy mam się czegoś obawiać, lub coś z tym zrobić.
Wilgotność w tej okolicy to wg oczyszczacza powietrza 40%, ale za ścianą jest wanna, więc nie wiem czy spod wanny nie przywędrowały, ale bardziej to wygląda jakby się czaiły w tym rogu, może pod parkietem, nie wiem.

Dajcie znać bo trochę się zestresowałem, wiecie nowe mieszkanie i w ogóle, a tu na dzień dobry robaki.

z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Załączniki
20191128_172309_sciana_w_sypialni_graniczaca_z_lazienka.png
20191128_172309_sciana_w_sypialni_graniczaca_z_lazienka.png (206.46 KiB) Przejrzano 2729 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Aneta »

Gryzki. W nowych albo świeżo remontowanych mieszkaniach to norma, lubią wyższy poziom wilgoci. Kiedy mikroklimat w domu się unormuje, powinny same zniknąć.
Robson
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 28 listopada 2019, 17:44

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Robson »

Dzięki wielkie Aneta! Kamień z serca. :) :birra:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”