Czy to larwy much?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Moorcin
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 15 sierpnia 2019, 11:35

Czy to larwy much?

Post autor: Moorcin »

Witam,

Dziś rano znalazłem dziesiątki takich jajeczek i już kilkanaście larw w całym pokoju, głównie pod łóżkiem i w jego okolicy, które jest obok okna z moskitierą(nie do przejścia dla much). Po poszukiwaniach w internecie znalazłem że są to prawdopodobnie jajeczka i larwy much domowych, ale wolę się upewnić, ponieważ w tym samym pomieszczeniu jest małe dziecko.
Dodatkowo chciałem zapytać o muchy ubarwieniu zielonym, połyskującym. Dowiedziałem się że co roku występują w kominie wentylacyjnym do którego są podłączone wyciągi kuchenne. Prób usunięcia nie było, ponieważ starszyzna twierdzi że jak komin to nie ma co na to poradzić, czy są jakieś na to sposoby? Na pewno w tym kominie, ponieważ w okapie, gdzie są żarówki zalegają muchy, dużo much, dziesiątki.
Załączniki
Jajeczka much 15.08
Jajeczka much 15.08
68272067-487093912086977-90364_1.jpg (238.85 KiB) Przejrzano 1838 razy
Larwy  i jajeczka 15.08
Larwy i jajeczka 15.08
68939857-512443952632395-15653_1.jpg (199.23 KiB) Przejrzano 1838 razy
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Czy to larwy much?

Post autor: Antek Kwiczala † »

są to prawdopodobnie jajeczka i larwy much domowych
Larwy tak, ale jaja nie. Te brązowe twory to poczwarki much. po pewnym czasie wylęgną się z nich imagines much.
Nie mam też pewności czy to larwy muchy domowej - może inny gatunek.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Czy to larwy much?

Post autor: Aneta »

Muchy w kominie oznaczają, że coś się tam - albo w którymś pomieszczeniu, które ma z kominem połączenie - rozkłada (zielone muchy w środowisku synantropijnym to zwykle padlinówki). I to trzeba by głównie sprawdzić, bo muchy, zwłaszcza we wcześniejszych stadiach rozwojowych, same z siebie nie występują w jednym miejscu w takich ilościach, muszą mieć coś, na czym będą się rozwijać.
I te larwy oraz poczwarki ze zdjęć to zapewne też rzeczone padlinówki, które przed przepoczwarczeniem wędrują na pewną odległość od źródła pokarmu.
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: Czy to larwy much?

Post autor: krzem »

A może któryś z sąsiadów dawno nie chodził do piekarni?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”